piątek, 14 czerwca, 2024

Niebezpieczny krawężnik czyha na saneczkarzy

Udostępnij

Połamane sanki i widmo wypadku. Popularne miejsce zimowych zabaw najmłodszych mieszkańców Pragi okazuje się być jednym z najniebezpieczniejszych. W problem angażuje się radny.

Na adres redakcji otrzymaliśmy list, w którym jeden z mieszkańców prosi o interwencję. – W parku Praskim na popularnej górce od strony al. Solidarności, na nasypie mostu, wystające elementy krawężnika są zagrożeniem dla saneczkarzy – czytamy. Na dowód otrzymaliśmy zdjęcia połamanych sanek. Jak przekonuje nasz czytelnik, do podobnych wypadków dochodziło wielokrotnie. – Wystarczy spojrzeć na plastikowe elementy, których wokół jest pełno – mówi Peter Kucharski. – Chwila nieuwagi podczas zjazdu i można uderzyć w zniszczone progi.

Radny z pomysłem

– Zjazd jest stromy, oblodzony i niebezpieczny, ale za każdym razem, gdy spadnie śnieg przyciąga amatorów zimowego szaleństwa – mówi Kamil Ciepieńko, radny dzielnicy z klubu Kocham Pragę. – Trudno zabronić takiej zabawy, bo będzie to martwy zakaz. Należy więc zrobić wszystko, aby poprawić bezpieczeństwo – dodaje.

Radny przygotował wniosek do władz dzielnicy i Zarządu Oczyszczania Miasta o ucywilizowanie zjazdu. – Na Pradze nie ma podobnego miejsca, w którym najmłodsi mogliby cieszyć się zimą – mówi Ciepieńko. – Wystające krawężniki i tak wymagają natychmiastowego remontu, więc na okres zimy można je zdemontować.

Jak dodaje radny Praga potrzebuje miejsca dla zimowych zabawa. – Będę o tym rozmawiał z zarządem dzielnicy – deklaruje.

Ostatnia górka na Pradze była między ulicami Namysłowską a 11 Listopada do czasu, gdy została zrównana z ziemią, a w jej miejscu powstało osiedle.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne