piątek, 14 czerwca, 2024

Nowa radna w dzielnicy. Przyjmie ślubowanie podczas pierwszej sesji rady

Udostępnij

Pierwsza noworoczna sesja, która odbędzie się w najbliższy wtorek, zostanie zainaugurowana ślubowaniem nowej radnej dzielnicy Praga-Północ. Do grona praskich samorządowców dołączy Daniela Komosa, która reprezentuje stowarzyszenie „Kocham Pragę”,

Nowa radna obejmie mandat byłego już radnego, a obecnego wiceburmistrza dzielnicy, Jacka Wachowicza.

Kim jest nowa radna Pragi-Północ?

Daniela Komosa od ponad 40 lat mieszka i pracuje na Pradze. Przez 25 lat uczyła i wychowywała dzieci i młodzież w Szkole Podstawowej nr 50 im. Królowej Jadwigi. Jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim i instruktorem harcerskim w stopniu harcmistrza. Aktywnie działa też w Związku Nauczycielstwa Polskiego i współpracuje z kombatantami Zrzeszenia ,,Wolność i Niezawisłość” pełniąc funkcję sekretarza obwodu Warszawa. Przez ponad 13 lat była koordynatorem akcji „Świąteczna paczka dla kombatantów i Polaków na Wschodzie”.

– Zajmę się sprawami oświaty i wychowania, a także pomocą w rozwiązywaniu trudnych problemów dzieci i młodzieży – mówi radna elekt Daniela Komosa. – Lubię i Kocham Pragę, pragnę, by stała się dzielnicą, w której młodzi i najstarsi mieszkańcy czują się dobrze, bezpiecznie, mogą atrakcyjnie i kulturalnie spędzać czas wolny.

Sesja odbędzie się 17 stycznia, we wtorek, o godz. 15.30, w sali konferencyjnej urzędu dzielnicy Praga-Północ przy ul. Kłopotowskiego 15.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne