sobota, 13 kwietnia, 2024

Nowe brzmienie warszawskich ulic na Pradze-Północ. II edycja konkursu

Wystartowała druga edycja konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic, którego celem jest wykreowanie nowego warszawskiego przeboju. Finałowy koncert odbędzie się w czerwcu na Pradze-Północ.

Już po raz drugi na warszawskiej Pradze-Północ zabrzmią warszawskie hity. – Jeśli powstała ostatnio nowa piosenka traktująca o stolicy lub cover, czy jak kto woli interpretacja znanych i lubianych warszawskich szlagierów koniecznie chcemy ją usłyszeć – mówią organizatorzy, czyli Urząd Dzielnicy Praga-Północ oraz Warsaw Tribute.

Konkurs jest skierowany do wokalistów oraz zespołów. Zgłoszenia można wysyłać do 25 kwietnia 2022 r. Następnie jury wybierze najlepszych wykonawców, którzy wystąpią podczas Koncertu Finałowego 4 czerwca na Pradze-Północ. Co ważne, utwory można wysyłać bez względu na styl muzyczny, a nawet język wykonania. Nie ma też znaczenia czy zajmujemy się muzyką amatorsko czy profesjonalnie. – Jeśli śpiewasz solo lub jesteście zespołem możecie zgłosić swój utwór do konkursu – mówią organizatorzy.

Spośród zgłoszeń, które wpłyną na konkurs „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” przyznana zostanie też nagroda publiczności. Zakwalifikowane utwory wezmą udział w internetowym głosowaniu na stronie Warsaw Tribute.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są pod adresem mailowym: konkurs@warsawtribute.pl.

Podczas pierwszej edycji konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic pierwsze miejsce zajęła Alegancka Kapela, której utwór publikujemy poniżej. Pozostałe utwory można usłyszeć tutaj: Na Pradze powstała nowa piosenka o Warszawie. Posłuchaj laureatów konkursu

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości