środa, 17 lipca, 2024

Nowe przedszkole na Pradze

Udostępnij

To pierwsza taka inwestycja od blisko 40 lat na Pradze-Północ. Zarząd dzielnicy stanął na głowie i udało się. Do końca 2018 r. przy ul. Wrzesińskiej powstanie nowe przedszkole.

Inwestycja warta 6 mln zł to zasługa wiceburmistrza Dariusza Kacprzaka, odpowiedzialnego za praską oświatę. Nowe przedszkole będzie zlokalizowane niemalże w samym sercu dzielnicy, przy ul. Wrzesińskiej. Budynek w pełni skomponuje się z krajobrazem i lokalną architekturą. – Dogodna lokalizacja i nowoczesna infrastruktura będą stanowiły jeden z największych atutów tej inwestycji – tłumaczy Kacprzak. – Przestronne wnętrze o powierzchni niemal 1705 mkw. ma stwarzać najlepsze warunki dla integralnego rozwoju najmłodszych – zarówno intelektualnego, jak i motorycznego.

Duża przestrzeń pozwoli na wydzielenie specjalnych stref: do nauki, zabawy i wypoczynku. W budynku znajdą się też sala gimnastyczna oraz przestrzeń do zajęć ruchowych na świeżym powietrzu wyposażona m.in. w labirynt, karuzelę czy estakadę wniesioną na wysokość 180 cm.

Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie ogródek na dachu budynku, w którym będzie można samodzielnie uprawiać grządki czy zajmować się oczkiem wodnym z kaskadowym strumykiem. Pojawią się też trawnik, drzewka i karmniki dla ptaków, tworząc tym samym zieloną enklawę w mieście. Rzecz jasna, w pełni bezpieczną dla maluchów.

– Nowa placówka to nie tylko szansa na rozwój dla dzieci, lecz także komfort dla rodziców, którzy w dobrych i bezpiecznych warunkach pozostawią swoje dziecko, nie rezygnując ze swoich ambicji – dodaje Kacprzak.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne