piątek, 14 czerwca, 2024

Nowe tory na rondzie Żaba. Tydzień utrudnień dla mieszkańców Pragi i Targówka

Udostępnij

To będzie trudny czas dla mieszkańców Pragi i Targówka. Tramwajarze będą remontować szyny na rondzie Żaba. Przygotowano objazdy i linie zastępcze.

Ostatni tydzień sierpnia tramwajarze poświęcą na wymianę szyn na rondzie Żaba. Prace będą prowadzone etapami. W pierwszej kolejności – od soboty do poniedziałku, czyli w dniach 26-28 sierpnia – wymienią szyny po zachodniej stronie skrzyżowania i zamkną fragment jezdni na rondzie pomiędzy obiema nitkami ulicy Starzyńskiego. Dla kierowców oznacza to, że w tym czasie na skrzyżowaniu nie pojadą w stronę ulicy 11 Listopada.

W kolejnych dniach tramwajarze przeniosą się na torowisko w kierunku Odrowąża, po północnej stronie ronda. Tu będą pracowali od wtorku, 29 sierpnia, do poniedziałku, 4 września. W tym czasie kierowcy będą mieli ograniczoną możliwość przejazdu przez skrzyżowanie. Na ulicy św. Wincentego będzie ich obowiązywał nakaz skrętu w prawo w Odrowąża. Prosto, jednym pasem, będą mogły pojechać tylko autobusy, taksówki i pojazdy służb miejskich.

Prace na rondzie Żaba zostały skoordynowane z przywróceniem ruchu tramwajów do pętli Annopol. Z powodu obu zadań czasowo ograniczone zostanie kursowanie tramwajów na Bródnie, a autobusy kilku linii zmienią trasy.

Utrudnienia i objazdy będą dotyczyć linii:

  • 1,
  • 3,
  • 4,
  • 25,
  • 169,
  • 212,
  • N14
  • N64.

W czasie prac autobusy linii zastępczej Z-1 będą kursowały na zmienionej trasie między rondem Żaba a stacją metra Bródno. W niektórych kursach dojadą także do pętli Żerań Wschodni.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne