piątek, 19 kwietnia, 2024

Noworoczny program Domu Kultury Praga. Styczeń 2018

Pokazy naukowe, teatrzyki, spotkania z gwiazdą i koncerty! Dom Kultury Praga przy ul. Sawinkowa zaczyna nowy rok z przytupem. Przedstawiamy program na cały styczeń.

  • 4 stycznia, piątek, godz. 18:00

KONCERT Trio Wowakin (od 3-100 lat)
W malowanych sankach do ciebie jedziemy

Koncert z tradycyjnymi zabawami noworocznymi dedykowany zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Trio Woźniak/Wachowiak/Kinaszewska (w skrócie WoWaKin) specjalizuje się w muzyce inspirowanej tradycją. Ich muzyka świetnie nadaje się do tańca, a inspiracją jest dla kapeli polska muzyka tradycyjna z Radomszczyzny, Kielecczyzny i Polesia Lubelskiego.

Każdy z muzyków ma swoim koncie wiele prestiżowych nagród. W Domu Kultury Praga zaprezentują zabawy związane z noworocznymi i bożonarodzeniowymi obrzędami, kolędy życzące, korowód kolędniczy z gwiazdą betlejemską.

sala koncertowa DK Praga
wstęp wolny

  • 8 stycznia, wtorek, godz. 16:30 i 17:30

TEATRZYK DLA DZIECI (3-7 lat)
Przygody Niebieskiego Smoka

Opowieść w wykonaniu Grupy Teatralnej ECHO na temat inności, tolerancji i akceptowania różnic. Jak to jest być smokiem, który nie pluje ogniem, nie straszy dzieci i nie zjada biednych owieczek. Słowem – bardzo różni się od swoich braci. Poza tym jest całkowicie i kompletnie… niebieski. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: dlaczego jestem inny? wyrusza w świat. Czy pomoże mu nie do końca Dzielny Rycerz? Czy drewniany Pinokio udzieli mu odpowiedzi? Być może inne, bajkowe i znane Wam postaci będą pomocne? Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Czerwony Kapturek? A może odpowiedź znajdzie zupełnie gdzie indziej?

bilet – 5 zł

  • 15 stycznia, wtorek, godz. 18.00

PRASKIE SPOTKANIA Z GWIAZDĄ
Agata Buzek

Gościem Radosława Mroza będzie jedna z najwybitniejszych polskich aktorek filmowych i teatralnych młodego pokolenia – Agata Buzek, laureatka festiwalu Polskie Nagrody Filmowe Orły 2010 za pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie „Rewers”. Aktorka dała się poznać także zagranicznej publiczności w takich produkcjach kinowych jak: „Koliber”, „Niewinne” czy „High Life”. Prowadzenie – Radosław Mróz, dziennikarz radiowy i telewizyjny

wstęp wolny

  • 19 stycznia, sobota, godz. 10:30-11:30

MALI ODKRYWCY
Zawód archeolog – warsztaty (6-8 lat)

Archeolog zajmuje się badaniem pozostałości dawnych kulturach i cywilizacjach. Na podstawie odkrytych zabytków próbuje uzupełnić luki w wiedzy o przeszłości. Skąd jednak wie, gdzie prowadzić wykopaliska, by coś odkryć? Czy szuka także dinozaurów? Jakich narzędzi używa do pracy? Co dzieje się z zabytkami po wykopaliskach?

Warsztaty archeologiczne pozwolą poznać tajniki pracy archeologów. W Pierwszej części zajęć, ilustrowanej zdjęciami z prawdziwych wykopalisk w Afryce, będziemy towarzyszyć polskim archeologom podczas badań dawnych grobowców. A potem sami weźmiemy udział w mini wykopaliskach. Tak jak prawdziwi archeolodzy, przy pomocy pędzelków i szpachelek, będziemy wydobyć ukryte w piasku przedmioty i rysunkowo dokumentować znaleziska.

udział bezpłatny – zapisy od 7.01.18 r. przez www.dkpraga.pl

  • 19 stycznia, sobota, godz. 12:00-13:00

RODZINNY POKAZ NAUKOWY
Zima – zrób to sam! Eksperymenty chemiczno-fizyczne (od 7 lat)

Zimowe zjawiska pogodowe to wspaniała demonstracja wielu bardzo ciekawych praw fizyki i chemii. Zima jednak czasem nie przychodzi… Cóż, zróbmy ją sobie sami! Niewiele osób patrząc na chmury zdaje sobie sprawę, z czego się składają. Niewielu ludzi wie, że można wywierać presję bez ciśnienia i co zabija ludzi na pustyni: wszystkie te wątki łączą niskie temperatury. W trakcie wywołującego gorące emocje, ale wyjątkowo zimnego (do -197 st. C!) pokazu z wykorzystaniem ciekłego azotu i suchego lodu omówimy kilka wybranych zjawisk typowych dla zimy.

Przybywajcie, potrzebni są ochotnicy do pomocy w doświadczeniach!

udział bezpłatny – zapisy od 7.01.18 r. przez www.dkpraga.pl

  • 19 stycznia, sobota, godz. 13:30-15:00

NOWE TECHNOLOGIE
Druk 3D – warsztaty dla dzieci (od 9 lat)

Warsztaty wprowadzające do zajęć. Do niedawna drukowanie swojego pomysłu wydawało się czymś bardzo nieosiągalnym, związanym wręcz z kosmiczną technologią dostępną tylko wtajemniczonym. Ale dziś domowa drukarka 3D jest dostępna praktycznie dla każdego. Pokażemy jak dostosować jej możliwości w życiu codziennym.

udział bezpłatny – zapisy od 7.01.18 r. przez www.dkpraga.pl

  • 19 stycznia, sobota, godz. 11:00-14:00

PSTRYK – WARSZTATY FOTOGRAFICZNE
Pogaduchy o fotografii

Tym razem nietypowo Pstryk przenosi się do gościnnych wnętrz DK Praga!

Zapraszamy na rozmowy o fotografii przy słodkościach i dobrej herbacie! Będziemy rozmawiać o nowościach rynku fotograficznego, technikach fotografowania i oglądać zdjęcia, które wykonywaliśmy podczas minionych Pstryków. Każdy może pokazać swoje prace i liczyć na konstruktywną dyskusję na temat prezentowanych fotografii. Wystarczy zabrać je ze sobą na pendrive. Prowadzenie: Jarosław Deluga-Góra – fotoreporter i dziennikarz.

wstęp wolny

  • 20 stycznia, niedziela, godz. 15:00

TAJEMNICE MUZYKI. Koncert interaktywny (od 3-100 lat)
Co autor miał na myśli?

Zapraszamy rodziców i opiekunów ze swoimi pociechami do odkrywania muzycznych sekretów.
W duecie wystąpią skrzypce i altówka. A tematem przewodnim będzie muzyka programowa. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie: czy muzyką można opowiadać historie? Prowadzenie: Ewa Jurkiewicz.

wstęp wolny

  • 20 stycznia, niedziela, godz. 18:00

KONCERT
Sinfonia Varsovia Kameralnie

Podczas wieczoru zaprezentują się trzy duety muzyków z orkiestry Sinfonia Varsovia w utworach od czasów Mozarta po wiek XX. Ciekawostką jest udział klarnetu basowego, który, jak się okazuje, może znaleźć dla siebie ważne miejsce nie tylko w orkiestrze, ale i na polu muzyki kameralnej. Jego walory docenił belgijski kompozytor François Rasse, dedykując instrumentowi miniaturę „Lied” (niem. „pieśń”).

Program:
Camille Saint-Saëns – Sonata G-dur na fagot i fortepian op. 168*
François Rasse – „Lied” na klarnet basowy i fortepian
Wolfgang Amadeus Mozart – Sonata B-dur na fagot i wiolonczelę KV 292**
Marcel Bitsch – Concertino na fagot i fortepian

* transkrypcja na klarnet basowy i fortepian
** transkrypcja na fagot i klarnet basowy

Wykonawcy:
Karol Sikora – klarnet basowy
Szymon Michalik – fagot
Wioletta Fluda – fortepian
Romana Orłowska – fortepian

Malina Sarnowska – prowadzenie

wstęp wolny

  • 22 stycznia, wtorek, godz. 18.00

BAL KARNAWAŁOWY DLA SENIORÓW
Bal przebierańców

Tradycyjnie w styczniu seniorzy bawią się na zabawie karnawałowej. Warunkiem uczestnictwa w balu jest pomysłowe przebranie. W programie m.in. konkursy z nagrodami – m.in. taneczne, na najbardziej oryginalny strój.

bilet: 5 zł
bilety dostępne od 7.01.2018 w DK Praga

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości