środa, 17 kwietnia, 2024

Nowy respirator w Szpitalu Praskim. Jest już zajęty

Szpital Praski otrzymał nowy respirator. Urządzenie przekazała Fundacja Koźmińskich działająca w ramach Akademii Koźmińskiego na Pradze-Północ.

Respirator przekazany lekarzom ze Szpitala Praskiego to wynik zbiórki przeprowadzonej wśród społeczności Koźmińskiego. – W kwietniu, tuż po wybuchu pandemii, uruchomiliśmy zbiórkę na respirator dla Szpitala im. Przemienienia Pańskiego w Warszawie. Zakończyliśmy ją po 14 dniach z pełną kwotą na respirator, który dzisiaj przekazujemy Szpitalowi Praskiemu, mając nadzieję, że uratuje setki osób, pomoże wygrać walkę o życie i zdrowie. To także nasz wyraz solidarności i uznania dla wyjątkowo trudnej, odpowiedzialnej pracy wszystkich pracowników ochrony zdrowia w Polsce – mówią przedstawiciele Fundacji Koźmińskiego.

W Szpitalu Praskim są obecnie 2e respiratory. Pisaliśmy o tym tutaj Szpital Praski nie ma już wolnych respiratorów

– Obejrzyjcie i trzymajcie się od niego z daleka. Chcielibyśmy by stał nieużywany, ale niestety jest już zajęty – słyszymy od lekarzy z Praskiego.

Fot. FB/Szpital Praski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości