niedziela, 14 kwietnia, 2024

Nowy sezon Błyskawicy. Trwa nabór do klubu

W sierpniu drużyna Seniorów UKS Błyskawica rozpoczęła rozgrywki ligowe w A-klasie oraz rywalizację w Pucharze Polski. Początek rozgrywek można uznać za bardzo udany.

Podopieczni Grzegorza Szeligi rozpoczęli z wysokiego „C” od meczu Pucharu Polski z UKS Borzęcin, w którym zaakcentowali dobre przygotowanie do sezonu, odnosząc przekonujące zwycięstwo 9:0. Najwięcej bramek strzelili Konrad Dzięcioł, Michał Kowalski i Krzysztof Marczak. Następnie przyszła długo wyczekiwana I kolejka A-klasy, w której prascy zawodnicy podejmowali drużynę Rządzy Załubice. Przeciwnik postawił nam trudne warunki, ale mimo to trzy punkty zostały na Pradze, po zwycięstwie Błyskawicy 4:3. Ponownie dobry występ zaliczyli Konrad Dzięcioł (dublet), Michał Kowalski i Krzysztof Marczak, który w końcówce spotkania zapewnił Błyskawicy pełną pulę punktów.

W drugiej kolejce ligowej prażanie udali się do Rząśnika, aby na wyjeździe powalczyć o kolejne trzy punkty. Dzięki doskonałej dyspozycji zawodników mecz ułożony został na korzyść drużyny z Pragi już w pierwszej połowie i mimo ofensywnemu nastawieniu przeciwnika w drugiej części meczu zwycięskie punkty pojechały do Warszawy po wygranej 4:2. Tym razem dobrą formę strzelecką pokazali nasi nowi zawodnicy: Bartosz Miedziński i Konrad Szela, którzy w kluczowych momentach spotkania zdobyli bramki. Z kompletem punktów ligowych drużyna Błyskawicy przystąpiła do kolejnego meczu Pucharu Polski. Tym razem w Kątach Węgierskich Błyskawiczni mierzyli się z drużyną KS Madziar Nieporęt. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach już w pierwszej połowie meczu prascy piłkarze dołożyli starań, aby szalę zwycięstwa przechylić na swoją stronę. Plan udało się zrealizować, bo do szatni na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą.

Co prawda, przeciwnik próbował w drugiej części meczu odrobić straty i udało mu się zdobyć bramkę kontaktową, ale dzięki doskonałej dyspozycji obrońców Błyskawicy, w szczególności Szymona Gizy, starania przeciwnika nie przyniosły rezultatu w postaci kolejnych bramek. Dzięki doskonałej grze i współpracy młodych skrzydłowych, Mateusza Malinowskiego i Kamila Snopka, mecz zakończył się zwycięstwem Seniorów Błyskawicy 2:1 i tym samym zawodnicy z Pragi meldują się już w IV rundzie Pucharu Polski na szczeblu regionu warszawskiego. Trener Szeliga zaznaczał już w okresie przygotowawczym, że kadra Błyskawicy jest szeroka i daje możliwość rotacji zawodników na poszczególnych pozycjach, a to daje możliwość grania na wysokim poziomie, mimo dużej częstotliwości spotkań w zawodach ligi i pucharu. Trener wyznaczył na ten sezon ambitne cele, które zakładają walkę o powrót drużyny z Pragi do rozgrywek na poziomie ligi okręgowej. Równolegle do zmagań seniorów najmłodsi błyskawiczni z roczników 2009–2013 przebywali na obozie sportowym w ośrodku AGROTUR w Nowej Wsi Przywidzkiej. W trakcie obozu pod okiem trenerów: Andrzeja Klimkiewicza, Grzegorza Szeligi oraz Tomasza Magierowskiego zawodnicy doskonalili swoje umiejętności. Nasi młodzi piłkarze dużo trenowali oraz rozegrali mecze kontrolne z zaproszonymi drużynami: Bałtyk Gdynia, APK Jedynka Kartuzy i GKS Przodkowo oraz wewnętrzne mecze między rocznikami. Chłopcy brali również udział w licznych miniturniejach organizowanych na terenie ośrodka, np.: minigolf, bocce, snooker ball, rzut podkową, „zośka”, „molkky”, oraz zwiedzili Muzeum Piłki Nożnej, w którym mieści się niezliczona ilość piłkarskich eksponatów i pamiątek. Nie zabrakło również czasu na zabawę oraz relaks w basenie. Nasi piłkarze wrócili z obozu uśmiechnięci oraz gotowi na nowy sezon rozgrywek.

Trwa nabór do Błyskawicy

UKS Błyskawica prowadzi obecnie nabory do drużyn z roczników 2004 i młodszych. Jednocześnie jest też możliwość sprawdzenia się dla zawodników z doświadczeniem w rozgrywkach seniorskich. Zainteresowanych zawodników zachęcamy do kontaktu z trenerami. Dane kontaktowe dostępne są na stronie klubowej pod adresem: uksblyskawica.pl. Można również kontaktować się przez portal Facebook.

Krzysztof Jezierski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości