wtorek, 23 lipca, 2024

Ojcu świętemu śpiewajmy. Niedzielny koncert na placu Hallera

Udostępnij

W niedzielne popołudnie na placu Hallera odbędzie się spotkanie poetycko-muzyczne, podczas którego mieszkańcy będą wspominać pontyfikat papieża Jana Pawła II. Wystąpią Praskie Małmazyje i Chór Żołnierzy Armii Krajowej Nowogródzkie Orły.

Spotkanie odbędzie się przy papieskim dębię, który rośnie w sąsiedztwie pętli autobusowej na pl. Hallera. Drzewo zostało posadzone w 2005 roku przez mieszkańców Pragi na jednym z podwórek przy ul. Darwina, jako forma upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II, a następnie przeniesione na plac. Historię papieskiego dębu można poznać czytają Papieski dąb na placu Hallera. Żywy pomnik pamięci

Podczas wydarzania zaprezentowane zostaną wiersze Anny Chałasińskiej, która była inicjatorką posadzenie dębu. Wystąpi też zespół Praskie Małmazyje oraz Chór Żołnierzy Armii Krajowej Nowogródzkie Orły pod dyrekcją artystyczną Doroty Czajkowskiej i akompaniamencie Dariusza Szopy.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 28 maja 2023 roku, o godz. 16.00 pl. Hallera.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne