sobota, 27 lipca, 2024

Oliwia Górska, uczennica z Pragi, została wicemistrzynią Polski w MMA

Udostępnij

Uczennica Zespół Szkół nr 40 przy ul. Objazdowej została wicemistrzynią Polski MMA w swojej kategorii. Jedną z walk zakończyła przez nokaut już w pierwszej minucie.

Oliwia Górska, na co dzień uczennica klasy 4pc w Zespole Szkół im. Stefana Starzyńskiego przy ul. Objazdowej na Michałowie, startowała w mistrzostwach MMA Polska. To turniej, w którym startują najlepsi amatorscy zawodnicy MMA z całego kraju.

Po dwóch walkach, z których jedną wygrała przez nokaut w pierwszej minucie, a drugą przegrała po zaciętej walce, Oliwia Górska została wicemistrzynią Polski w swojej kategorii.

To nie pierwsze sukcesy uczniów z Pragi-Północ. W lipcu 2022 r. zawodnik MKS Jagiellonka Warszawa i uczeń Szkoły Podstawowej nr 50 im. Królowej Jadwigi przy ul. Jagiellońskiej, Szymon Zgoda, został mistrzem Polski w pływaniu stylem grzbietowym na 200 metrów. Zgoda pobił też rekord Polski na tym dystansie. W maju 2021 r. zawodniczka Jagiellonki i uczennica tej samej szkoły co Zgoda, Zofia Sobczak, ustanowiła rekord Polski w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem motylkowym.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski