piątek, 14 czerwca, 2024

Plac przy Teatrze Baj może zostać udostępniony mieszkańcom

Udostępnij

Udostępnienia mieszkańcom placu zabaw mieszczącego się przy przedszkolu nr 183 przy ul. Jagiellońskiej 28 chce stowarzyszenie Kocham Pragę. Budynek, w którym dotychczas mieściło się m.in. przedszkole i teatr Baj, został poddany rewitalizacji.

Pismo w tej sprawie wysłał do wiceprezydenta Michała Olszewskiego prezes stowarzyszenia Jacek Wachowicz. Jak tłumaczy, kompleks Bergsona przy ul. Jagielońskiej 28, w którym mieszczą się m.in.: Teatr Lalek Baj, przedszkole nr 183, oraz mieszkania komunalne, poddany jest kapitalnemu remontowi.

– Zanim zapadła decyzja dotycząca rewitalizacji budynku, z inicjatywy zastępcy burmistrza Dariusza Kacprzaka reprezentującego stowarzyszenie Kocham Pragę, w tym miejscu powstał piękny plac zabaw dla przedszkolaków – tłumaczy Jacek Wachowicz. – Gdy włodarze Warszawy wpisali kompleks na listę budynków do rewitalizacji, byliśmy z tego faktu bardzo zadowoleni. Niestety nie uwzględniali oni jednak powrotu przedszkola do wyremontowanego budynku. Ja – jako radny – oraz wiceburmistrz Kacprzak walczyliśmy o pozostawienie w tym miejscu przedszkola. Udało się, za około dwa lata będziemy się cieszyli z nowiutkich pomieszczeń oświatowych.

W imieniu stowarzyszenia Kocham Pragę Jacek Wachowicz zwrócił się wiceprezydenta Olszewskiego z prośbą o udostępnienie placu zabaw lokalnej społeczności. „Według nas prawdziwa rewitalizacja będzie wtedy, gdy plac zabaw zostanie udostępniony dzieciom. Na pewno Pan Prezydent zgodzi się z opinią, że rewitalizacja to nie remont obiektów, to przede wszystkim dawanie nowych możliwości dla mieszkańców. A – jak wiadomo Panu Prezydentowi – praska społeczność komunalna w tym rejonie została w przeszłości pozbawiona podwórek, czyli placów zabaw na rzecz spółdzielni mieszkaniowych” – czytamy w piśmie.

– Mam nadzieję, że władze miasta przychylą się do naszej prośby – mówi Jacek Wachowicz. – Nie wyobrażam sobie , że przez dwa lata na tym placu nie bawiły by się praskie dzieci. Zwłaszcza że takich placów, które powinno się udostępnić mieszkańcom, jest na Pradze więcej. Będziemy sukcesywnie walczyć o ich „uwolnienie” – dodaje.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne