czwartek, 23 maja, 2024

Wybory parlamentarne 2023. Kandydaci do Sejmu i Senatu z Pragi

Udostępnij

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory parlamentarne. Będziemy wybierać posłów i senatorów. Na listach wyborczych znalazła się silna reprezentacja z warszawskiej Pragi. Kandydatami do Sejmu i Senatu są zastępcy burmistrza dzielnicy. Reprezentują komitet Bezpartyjnych Samorządowców.

W Warszawie z pozycji numer 2. na liście Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmu będzie startował Jacek Wachowicz. Numerem jeden bezpartyjnych w powiatach graniczących z Warszawą jest Dariusz Kacprzak.

Jacek Wachowicz, kandydat do Sejmu z Pragi

Jednym z priorytetów wiceburmistrza dzielnicy Praga-Północ jest ekologia, w tym walka z nielegalnymi wysypiskami śmieci. Wśród pomysłów Wachowicza są też ekologiczne spalarnie śmieci popularne w wielu europejskich stolicach.

Jedną z ciekawszych inicjatyw kandydata z Pragi jest ponowne wykorzystanie wody basenowej.

– W Warszawie mamy ponad 40 miejskich basenów. Pojemność tylko jednego z nich, to nawet 800 metrów sześciennych wody, a przecież raz do roku konieczna jest technologiczna przerwa, a co za tym idzie, wylanie wody basenowej do kanalizacji – mówi Wachowicz. – Przykład tylko jednej warszawskiej pływalni pokazuje jak duże, wymierne korzyści może przynieść podobne działanie w skali całego kraju. Dlatego tak ważne będzie doprowadzenie do rozwiązań ustawowych – dodaje.

Windy dla mieszkańców i budowa hali przy Białostockiej

Jacek Wachowicz jest rodowitym prażaninem, wychował się w kamienicy przy ul. Ząbkowskiej. Ukończył studia na kierunku administracja publiczna. Jest związany z praskim samorządem od ponad 25 lat. Był radnym, przewodniczącym rady dzielnicy, a obecnie zajmuje stanowisko wiceburmistrza Pragi-Północ. Kandydat Bezpartyjnych Samorządowców jest współautorem koncepcji Praskiego Traktu Książęcego i Praskich Dni Seniora, inicjatywy społecznej realizowanej wspólnie z lokalnymi partnerami. To dzięki jego zaangażowaniu przy ul. Białostockiej powstaje właśnie hala sportowa, a praskie kamienice zostały doposażone w windy.

Na listach do Sejmu znaleźli się też dawni samorządowcy z Pragi-Północ. O poselską reelekcje będzie ubiegał się Paweł Lisiecki, były radny i burmistrz dzielnicy (Prawo i Sprawiedliwość). Z kolei z list Koalicji Obywatelskiej o mandat posła powalczy Alicja Dąbrowska, była radna dzielnicy.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne