poniedziałek, 20 maja, 2024

Teatr na podwórku. Aktorzy czekają na zaproszenia od mieszkańców Pragi

Udostępnij

Aktorzy Teatru Baj, najstarszego w Polsce teatru lalek, postanowili zamienić scenę przy Jagiellońskiej na podwórko. To, w którym miejscu zagrają zdecydują mieszkańcy. Aktorzy potrzebują tylko przestrzeni i prądu.

– Chcecie, żeby Teatr Baj zagrał spektakl na Waszym podwórku? Teraz macie taką szansę! Zgłoście swoje podwórko, plac, skwer czy boisko, a my przyjedziemy z naszym spektaklem – zapowiadają przedstawiciele teatru.

Teatr Baj od 2016 r. prowadzi działania rewitalizacyjne. Praska Dorożka Teatralna to projekt, który ma na celu przenoszenie teatru na ulice, podwórka i do miejsc, gdzie mieszkańcy mogą cieszyć się sztuką blisko domu. – Tym razem to Wy możecie zdecydować, gdzie zagramy! Szukamy miejsc na Obszarze Rewitalizacji w dzielnicach Praga-Południe, Praga-Północ i Targówek – mówią aktorzy.

Kto może zaprosić artystów?

Zaproszenie jest skierowane mieszkańców i wspólnot mieszkaniowych, ale też kawiarnii, ośrodków sportu, placówek oświatowych, instytucji i inne podmiotów. Wystarczy tylko wolna przestrzeń, na której będzie można zagrać spektakl i podłączenie do prądu!

Jak zaprosić Teatr Baj na swoje podwórko?

Należy przesłać zgłoszenie na adres e-mail m.gornicki@teatrbaj.pl, a przedstawiciel teatru skontaktujemy się z nami, by omówić szczegóły.

Do wyboru są dwa terminy spektakli, które aktorzy mogą zagrać na podwórku:

  • 28 maja, godz. 15-17, spektakl „Czerwony Kapturek (bajka myśliwska)”, reż. Michał Derlatka
  • 20 czerwca, godz. 15-17, spektakl „Mary, łowczyni skamielin”, reż. Tomasz Kaczorowski

O wyborze miejsca decydują kolejność zgłoszeń oraz możliwości techniczne i prawne. – Dlatego zgłoście się jak najszybciej – dodają organizatorzy.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne