poniedziałek, 27 maja, 2024

Plan remontów drogowych na Pradze-Północ w 2019 roku

Udostępnij

Drogowcy przedstawili plany warszawskich inwestycji i remontów w 2019 r. Sprawdziliśmy, co zmieni się na Pradze-Północ.

– W naszej bazie mamy aż 1895 zaplanowanych na ten rok inwestycji i remontów. 391 z nich wymagało koordynacji z innymi pracami na drogach, by prace przebiegły zgodnie z harmonogramem. W 2019 r. kontynuujemy budowy i modernizacje dróg ogólnomiejskich i dzielnicowych, a także planowane przebudowy sygnalizacji świetlnych i oświetlenia. Cały czas będziemy rozwijać też sieć tras rowerowych – mówi Robert Soszyński, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Stacja Szwedzka gotowa w tym roku

Priorytetem władz miasta jest zakończenie budowy II linii metra. W tym roku zostaną oddane do użytku stacje na Pradze-Północ i Targówku (Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy, Trocka) i na Woli (Płocka, Młynów Księcia Janusza). Z kolei na Bródnie powstaną trzy nowe stacje: Zacisze, Kondratowicza i Bródno. Cała druga linia metra, która swój bieg rozpocznie na Bemowie, ma być gotowa przed 2023 r.

Szymanowskiego i Jagiellońska do remontu

Drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich przygotowują się do weekendowych frezowań, czyli szybkich remontów nawierzchni jezdni trwających nie więcej niż 54 godz. Na Pradze-Północ remonty przejdą ul. Szymanowskiego i Jagiellońska na odcinku od mostu Gdańskiego do ul. Ratuszowej. ZDM planuje też budowę drogi dla rowerów wzdłuż ul. Starzyńskiego, pomiędzy ul. Namysłowską a rondem Żaba.

Przy ul. Ratuszowej, na odcinku od ul. 11 Listopada do ul. Wybrzeże Helskie, drogowcy zmodernizują też oświetlenie ulicy.

Jak przekonują drogowcy: lista remontów nie jest jeszcze zamknięta.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne