poniedziałek, 20 maja, 2024

Wielkie mycie mostu Gdańskiego. Dlaczego przeprawa jest cała w pajęczynach?

Udostępnij

Zbliża się wielkie mycie mostu Gdańskiego. Przeprawa, która łączy dwa brzegi warszawskiej Wisły, jest pokryta pajęczynami. Wieczorami przejście przez most nie należy do przyjemnych.

Elementy konstrukcyjne mostu Gdańskiego nad ścieżką rowerową i przejściu dla pieszych, na poziomie tramwajów, są pokryte przez pajęczyny. To prawdopodobnie jedno z największych skupisk pajęczyn w Warszawie. Bliskość rzeki i silne oświetlenie to idealne warunki dla pająków i sieci łownych, czyli właśnie popularnych pajęczyn. – Problem z pajęczynami bierze się, co ciekawe, z oświetlenia LED, które jest tam zamontowane. Owady nie lecą jakoś tłumnie do lamp sodowych, przynajmniej tego wcześniej nie widzieliśmy, natomiast oświetlenie ledowe je przyciąga. Stąd i pająki – tłumaczy Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zarządza mostem.

most gdański
Konstrukcja mostu Gdańskiego pokryta przez pajęczyny. Fot. KC/Przegladpraski.pl

Jak dodaje, mycie mostu Gdańskiego, razem z pracami porządkowymi jest zaplanowane jeszcze w tym miesiącu. Takie obiekty zwykle przechodzą gruntowne prace porządkowe raz w roku, w miarę potrzeb częściej. Z kolej codziennym utrzymaniem porządku, m.in. na przystankach i ścieżce rowerowej, zajmuje się Zarząd Oczyszczania Miasta.

most gdański
Most Gdański w Warszawie. Fot. KC/Przegladpraski.pl

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne