sobota, 18 maja, 2024

Połamane drzewa, odwołany film i przestraszony dzik. Praga po burzy

Udostępnij

Dzisiejsza nawałnica nie oszczędziła Pragi, choć nie ma doniesień o poważniejszych zdarzeniach. W Parku Praskim w ostatniej chwili odwołano projekcję letniego kina, ucierpiała też ścieżka wzdłuż Wisły na Golędzinowie. W wiślanych zaroślach przed ulewą ukrył się sporych rozmiarów dzik, który następnie próbował przedostać się na Białołękę.

Od około godz. 19 do 21 na Warszawę spadły ogromne ilości deszczu, a porywisty wiatr łamał gałęzie i co starsze drzewa. Szczęśliwie nie ma póki, co sygnałów o ewentualnych poszkodowanych.

Otrzymaliśmy zdjęcia od czytelników, którzy donoszą o połamanych drzewach na szlaku przyrodniczej ścieżki wzdłuż Wisły. Jeden z biegaczy zauważył też dzika, który najpewniej próbował ukryć się przed nawałnicą i stracił orientację nad rzeką.

Organizatorzy Praskiego Kina Letniego zmuszeni byli odwołać dzisiejszą projekcie filmu „Russendisko”. – Seans oczywiście nie przepadnie i zostanie zrealizowany w innym terminie, o którym będziemy Was informować – tłumaczą organizatorzy na profilu FB urzędu dzielnicy Praga-Północ.

drzewa-burza-wisla-praga-a

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne