niedziela, 14 kwietnia, 2024

Ponad 400 tysięcy dla najmłodszych mieszkańców Pragi. Będzie plac zabaw!

Długo wyczekiwana inwestycja w ogrodzie jordanowskim przy ul. Namysłowskiej w końcu ruszyła. Do końca wakacji w ogrodzie powstanie nowy plac zabaw dla dzieci. Przeprowadzony zostanie też remont legendarnej górki i amfiteatru.

Dyrekcja ogrodu, rodzice i radni dzielnicy od lat zgłaszali potrzebę budowy nowego placu zabaw. Kolejne rządy Pragi-Północ deklarowały wsparcie, obiecywały środki, a mieszkańcy osiedla Praga II wciąż nie mogli się doczekać spełnienia tych obietnic. Na początku 2019 r. doszło do osunięcia się wzniesienia, tzw. górki, która była największą zimową atrakcją najmłodszych mieszkańców. Górka została natychmiast zabezpieczona i wyłączona z użytkowania, a sprawa trafiła do Komisji Kultury i Sportu, której członkowie zaapelowali do zarządu o pilną interwencję. – Ponieważ deklaracje przeprowadzenia inwestycji padają regularnie w ostatnich latach, komisja prosi, aby inwestycja ta, czyli budowa placu i modernizacja górki, była priorytetem – czytamy w stanowisku, którego autorem był Kamil Ciepieńko, przewodniczący komisji i radny stowarzyszenia „Kocham Pragę”. Zarząd tym razem posłuchał głosu mieszkańców i radnych, a pracę nad modernizacją nabrały rozpędu.

Uszkodzona górka w ogrodzie jordanowskim przy ul. Namysłowskiej

– Wraz z burmistrz Iloną Soja-Kozłowską odbyliśmy kilka spotkań w władzami miasta, podczas których uwzględniono nasze racje, że bezpieczeństwo podopiecznych to priorytet – mówi wiceburmistrz dzielnicy Dariusz Kacprzak, który zaplanował na modernizację aż 430 tys. zł.

Skatepark w ogrodzie przy Namysłowskiej

W ogrodzie wymienione zostaną przestarzałe urządzenia zabawowe, pojawią się nowe atrakcje, ułożona zostanie też bezpieczna nawierzchnia z gumowych płyt. – Zostanie też wzmocniona górka saneczkowa dla najmłodszych – dodaje radny Ciepieńko.

Spotkanie dla mieszkańców z udziałem radnego Kamila Ciepieńko

Radny zorganizował spotkanie dla mieszkańców, podczas którego rozmawiano o najważniejszych potrzebach ogrodu, a także o tym, jak powinien wyglądać nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Dyskutowano też o kolejnych inwestycjach. – Na spotkaniu uzgodniliśmy, że w ogrodzie powinien powstać skatepark. To inwestycja, którą zgłosiłem do budżetu obywatelskiego, liczę że zdobędzie odpowiednią liczbę głosów – mówi Ciepieńko. Jak dodaje, w kolejce czekają też inne pomysły, m.in. mgiełka wodna i sąsiedzki ogródek.

Inwestycja trwa, a jej zakończenie jest planowane na koniec wakacji.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości