poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Ponad 700 tys. kwiatów zakwitnie w stolicy. Sprawdziliśmy, w których miejscach na Pradze

Udostępnij

Trwają wiosenne nasadzenia roślin kwitnących przy ulicach i w parkach. Stolicę ozdobią tysiące stokrotek, niezapominajek, bratków i tulipanów w różnych barwach. Sprawdziliśmy jakie kwiaty pojawią się na Pradze-Północ.

Rośliny pojawią się w reprezentacyjnych miejscach stolicy. Na Pradze, przy skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Jagiellońską i przed katedrą św. Floriana, zakwitną tulipany. Dodatkowo, w konstrukcjach kwiatowych w okolicy katedry – bratki, stokrotki i pierwiosnki, a przy skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Targowej – niezapominajki, pierwiosnki i stokrotki. Przy wejściu do parku Praskiego, od al. Solidarności, pojawią się też bratki.

ZOBACZ TEŻ: Praga w kwiatach. Sprawdziliśmy gdzie na Pradze pojawi się wiosna

Wiosną w rabatach bylinowych i trawnikach w pasach drogowych będzie można podziwiać kilkaset tysięcy kwitnących roślin cebulowych posadzonych w latach 2019-2020 – są to m.in. tulipany w różnych odmianach, śnieżniki lśniące, krokusy, szachownice cesarskie, narcyzy, czosnki olbrzymie.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne