czwartek, 18 lipca, 2024

Praska Paczka dla mieszkańców

Udostępnij

Praska Paczka to jeden z najważniejszych projektów Fundacji. Jego celem jest wsparcie osób i rodzin potrzebujących, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Projekt jest skierowany do najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Jest prowadzony od 2007 roku, zawsze przed świętami Bożego Narodzenia.

Model działania polega na wytypowaniu lokalnych sklepów, głównie z asortymentem spożywczym, w których ustawiane są specjalne pudełka oznaczone logotypem akcji. Klienci sklepów przy okazji przedświątecznych zakupów wrzucają do środka wybrane produkty. W ten sposób mieszkańcy w prosty sposób mogą pomóc potrzebującym.

Akcja jest również skierowana do przedsiębiorców, czyli właścicieli sklepów. Z jednej strony to dla nich proste działania wizerunkowe, a z drugiej: większe obroty, bo do pudełek trafiają produkty kupione w ich sklepie. Dzięki takiej strategii właściciel sklepu za punkt honoru stawia sobie przygotowanie drugiej takiej samej paczki z produktami.

Nasze paczki trafiały do m.in. Stowarzyszenia pedagogów podwórkowych GPiAS, Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci, Zespołu Ognisk Wychowawczych Dziadka Lisieckiego, parafii św. Floriana (ul. Floriańska) i Matki Bożej z Lourdes (ul. Równa) oraz podopiecznych Domu Samotnej Matki i Dziecka przy ul. Szymanowskiego 4A.

Najważniejszym celem Praskiej Paczki jest społeczne zaangażowanie mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne