wtorek, 18 czerwca, 2024

Radni ostatni raz na sesji. Najważniejsze tematy to budżet i skargi aktywistów

Udostępnij

Przed nami ostatnia w tym roku sesja rady dzielnicy. Radni będą debatować nad budżetem i powstaniem nowej kolonii, tym razem przy ul. Panieńskiej. Zajmą się też skargami aktywistów, którym urząd dzielnicy odmówił wytyczenia kontraruchu rowerowego.

Radni zajmą się zmianami w budżecie dzielnicy, przyjmą też uchwałę w sprawie utworzenia nowej kolonii. Nowy statut i grancie otrzyma Kolonia „Panieńska”. Będzie to trzeci taki obszar na Pradze.

W porządku obrad znalazły się też skargi, które będą przedmiotem obrad. Wśród nich jest doniesienie do prezydenta Warszawy na zarząd dzielnicy. Aktywiści z tzw. Porozumienia dla Pragi skarżą się na praskich urzędników, że nie realizują ich projektu z budżetu obywatelskiego pn. „Rowerem dwukierunkowo po całej Warszawie w części dotyczącej ulic na Pradze-Północ”. Według projektu, tzw. kontraruch, czyli możliwości jazdy rowerem w obu kierunkach (także pod prąd), miał zostać wyznaczony m.in. na Jagiellońskiej, Floriańskiej, Konopackiej czy Grodzieńskiej. Władze Pragi uznały, że projekt zagraża jednak bezpieczeństwu i odmówiły jego realizacji.

W porządku obrad znalazły się też interpelacje i zapytania radnych, wolne wnioski i tzw. sprawy różne.

Sesja rozpocznie się we wtorek, 12 grudnia 2023 r., o godz. 17 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy przy ul. Kłopotowskiego 15. Posiedzenie jest otwarte dla mieszkańców. Relację z sesji można też śledzić w internecie.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne