sobota, 13 kwietnia, 2024

Program Domu Kultury Praga w kwietniu

Nadchodzące święta i wiosna zdominowały kwietniowy program Domu Kultury Praga. Sprawdźcie sami.

9 kwietnia, wtorek, godz. 16:30 i 17:30

TEATRZYK DLA DZIECI (dzieci 2-6 lat)
Jaś Wędrowniczek

Mały niedźwiadek, Jaś, opuszcza pewnego dnia rodzinne Tatry. Ma zamiar przemierzyć całą Europę w poszukiwaniu tajemniczego skarbu. Opiekuńczy duszek, Driada Leśna, pomaga Jasiowi w jego wędrówce – sprawia np. że miś w czarodziejski sposób rozumie języki mieszkańców Europy, może poznać ich obyczaje i kulturę. Jaś z każdym dniem podróży odkrywa jednak, że największy skarb czeka na niego w domu, w Polsce.

Teatrzyk Parandyk
bilet – 5 zł

13 kwietnia, sobota,
godz. 10:00 – 13:30

IMPRESJE WIELKANOCNE
Warsztaty

Palemki, pisanki oraz mazurki wielkanocne – bez nich święta nie mogą się odbyć. Zapraszamy Was do przygotowania ich razem z nami. Pod okiem twórców ludowych wykonacie palmy wielkanocne i pisanki oklejane drewienkami, a w Otwartej Kuchni przyrządzicie pyszne waflowe mazurki.

wstęp wolny

godz. 12:30-13:30

Rodzinny pokaz naukowy
Wielkanoc tu i tam – czyli co kraj to obyczaj (dzieci od 5 lat z opiekunami)

Jak wygląda Wielkanoc w Polsce i na świecie? Czy wszędzie symbolem są króliczki i kurczaczki? A może w niektórych miejscach jest trochę strasznie? Dowiedzcie się sami! Zapraszamy do wspólnej wielkanocnej zabawy. Dziewczyny z Warsztatoteki W RAJU wszystko Wam opowiedzą i pokażą.

udział bezpłatny (zapisy on-line)

13 kwietnia, sobota, godz. 10:15
PSTRYK – WARSZTATY FOTOGRAFICZNE
Czas magnolii i różaneczników

Kwiecień to czas kwitnienia magnolii i różaneczników. Takiej okazji nie możemy przegapić! Zapraszamy Was do Ogrodu Botanicznego w Powsinie, który może pochwalić się ogromną kolekcją tych pięknych krzewów. Każdy rodzaj obiektywu jest mile widziany, ale jeśli macie dłuższy teleobiektyw, to będzie on idealnym narzędziem do uwiecznienia tych cudów natury. Będziemy rozmawiać m.in.: o profilach kolorystycznych aparatu, głębi ostrości oraz o wykorzystaniu światła zastanego.

Prowadzenie: Jarosław Deluga-Góra, fotoreporter i dziennikarz
Zbiórka: przy kasach wejściowych do Ogrodu od strony ul. Prawdziwka

Udział bezpłatny
Uwaga: uczestnicy spaceru będą musieli zakupić bilet wstępu do Ogrodu

16 kwietnia, wtorek, godz. 18.00

PRASKIE SPOTKANIA Z GWIAZDĄ
Cykliczne wydarzenie, podczas którego artyści, osoby związane z kulturą, filmem i muzyką opowiadają o swoim życiu zawodowym. Spotkania prowadzi dziennikarz radiowy i telewizyjny Radosław Mróz.

wstęp wolny

25 kwietnia, czwartek, godz. 12.00-15:00

PRASKI OGRÓDEK SĄSIEDZKI
Porządki i zapisy.

To już piąty sezon działalności naszego ogrodu społecznego, w samym sercu Pragi-Północ, przy al. Solidarności 55.

Zapraszamy do rezerwacji grządek i prac porządkowych – będziemy przygotowywać ogródek do nowego sezonu. Zachęcamy do dołączenia do naszej ogrodniczej społeczności. Posiadanie swojej grządki jest bezpłatne, a my zapewnimy sadzonki i … dobrą zabawę.

Szczegółowe informacje i zapisy w DK Praga w pok. 23 lub pod tel. 22 511 24 57, e-mail: k.kobus@dkpraga.pl.

wstęp wolny

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości