środa, 17 lipca, 2024

Prywatny inwestor zabrał się za remont publicznej drogi. Drogowcy uważają, że to normalne

Udostępnij

Wzdłuż Jagiellońskiej rozpoczął się remont drogi. Developer wymienia nawierzchnie i buduje miejsca parkingowe dla mieszkańców. Będzie też nowy chodnik. Wszystko za prywatne pieniądze.

Droga serwisowa wzdłuż ul. Jagiellońskiej po jej zachodniej stronie lata świetności miała już za sobą. – Przede wszystkim nawierzchnia jezdni, na której nie brakowało dziur i nierówności. Chodnikowi również nie zaszkodziłoby lekkie odświeżenia. Zwłaszcza że droga już niedługo będzie obsługiwać powstające w okolicy nowe osiedle – informują drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich.

To wszystko jednak przeszłość, bo właśnie trwa remont wspomnianej drogi. Remont obejmuje odcinek od ostatniego skrzyżowania przed ul. Zatylną (jadąc na południe) a budynkiem na wysokości ul. Rozwojowej. Prace rozpoczęły się od chodnika i zjazdów wzdłuż drogi. Poza remontem nawierzchni jezdni i chodników wyznaczone zostaną też miejsca parkingowe po zachodniej stronie. Do tego remont przejdzie fragment zatoki postojowej po wschodniej stronie.

Remont prowadzi developer, który w sąsiedztwie drogi realizuje inwestycję mieszkaniowo-usługową. Co ciekawe, droga należy do miasta, ale zgodnie z art. 16 o drogach publicznych, obowiązek dostosowania okolicznych dróg do zwiększonego ruchu spoczywa na inwestorze.

Podobną inwestycję prowadził developer, który stawia budynek przy ul. Namysłowskiej. Pisaliśmy o tym: Mieszkańcy Namysłowskiej mają dość. Proszą o pomoc urzędników

Zgodnie z umową z drogowcami remont drogi serwisowej wzdłuż ul. Jagiellońskiej powinien zakończyć się pod koniec października.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne