czwartek, 18 lipca, 2024

Przebudują skrzyżowanie Solidarności i Szwedzkiej

Udostępnij

Jedno z najbardziej skomplikowanych skrzyżowań w Warszawie, al. Solidarności i ul. Szwedzkiej, zostanie przebudowane. Drogowcy organizują spotkanie informacyjne dla mieszkańców.

Proponowana koncepcja przebudowy zakłada uproszczenie skrzyżowania. Zlikwidowana zostanie wydzielona jezdnia do skrętu w prawo w ul. Szwedzką, zaś ul. Wileńska zostanie „zaślepiona”, aby uniemożliwić wlewanie się ruchu tranzytowego w wąskie uliczki Pragi. Dzięki takiemu uproszczeniu układu skrzyżowania, możliwe będzie wydłużenie poszczególnych faz sygnalizacji. Drugą dużą zmianą będzie wyznaczenie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów wzdłuż al. Solidarności. W ten sposób droga dla rowerów zyska ciągłość, zaś piesi nie będą zmuszeni nadkładać drogi i dwa razy czekać na zielone światło. Ponadto, wydłużony zostanie lewoskręt w ul. Szwedzką, zaś wylot ul. Szwedzkiej zostanie poszerzony.

Szczegóły planowanej przebudowy zaprezentujemy na spotkaniu informacyjnym 19 lutego (poniedziałek), godz. 17.30 w Praskiej Światotece przy ul. Szwedzkiej 6.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne