poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Przedszkole nr 169

Udostępnij

Przedszkole Nr 169
ul. Namysłowska 11, 03-454 Warszawa
tel. 22 619 79 61
e-mail: p169@edu.um.warszawa.pl

Dyrektorem placówki jest Jolanta Paftel.

Przedszkole prowadzi działalność opartą na wypracowanej przez lata tradycji. Jest placówką przyjazną dla dziecka i otwartą dla rodziców. Posiada własny plac zabaw, własną kuchnię i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Przedszkole zapewnia opiekę logopedy i psychologa, bierze też udział w wielu akcjach charytatywnych.

W przedszkolu odbywają się zajęcia: przyrodnicze „Mały ekolog”, językowe „Z angielskim za pan brat”, plastyczne „Zrób to sam”, ruchowe „Sport to zdrowie”, muzyczne, prozdrowotne „Wiem, co jem”, recytatorskie „Sam na scenie”. Wszystkie zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 20-25 min.

Dzieci regularnie odwiedzają też Ogród Jordanowski, Bibliotekę Publiczną, Dom Kultury, Szkołę Muzyczną oraz szkoły podstawowe.

Przedszkole jest przystosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych

Przedszkole jest gotowe na przyjęcie 125 dzieci. Każda z sal zabaw jest wyposażona w toalety, wydzielono też strefy do zabawy i nauki. W pomieszczeniach dodatkowo znajduje się strefa półprywatna dla dzieci, przewidziana jako element zabawy i edukacji, oraz specjalne platformy służące jako schowek do przechowywania zabawek. W korytarzu jest ogólnodostępna toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W salach odpowiednio dobrano kolory oraz oświetlenie, co pozytywnie ma wpływać na percepcję najmłodszych. Wszystkie elementy dostosowano też do wysokości wzroku dzieci.

Stolarka drzwiowa między salami zabaw jest przeszklona, tak aby dzieci z poszczególnych grup mogły mieć ze sobą kontakt. Kuchnia jest wyposażona w dźwig towarowy łączący kuchnię z miejscem do wydawania posiłków.

Na przedszkolnym korytarzu wiszą tablice, które wraz z oświetleniem tworzą galerię prac wykonanych przez przedszkolaków.

W przedszkolu jest także strefa dla rodziców czekających na dzieci, wyposażona w kanapy, pufy, stolik oraz tablice informacyjne na ścianach

Ciekawostki

  • Przedszkole nr 169 przy ul. Namysłowskiej zostało zbudowane w 1959 r.
  • W 2016 r. przedszkole przeszło generalny remont. Inwestycja pochłonęła 1,5 mln zł

Jak dojechać do przedszkola nr 169 przy ul. Namysłowskiej 11?

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne