sobota, 13 kwietnia, 2024

Przedszkole 183

Przedszkole nr 183
ul. Wrzesińska 10, 03-713 Warszawa
tel. 22 400 17 79
e-mail: p183@edu.um.warszawa.pl

Dyrektorem placówki jest Lidia Kołodziej.

Przedszkole organizuje wycieczki do Muzeum Narodowego, podczas których dzieci poznają ciekawe dzieła sztuki. Przedszkolaki uczestniczą w spacerach przyrodniczych oraz poszerzają wiedzę podczas spotkań z ornitologiem. Placówka bierze udział w warsztatach artystycznych, które rozwijają zainteresowania, poszerzają wiedzę i kształtują twórczą postawę. Organizuje wyjścia do ZOO, uczestniczy w spektaklach i warsztatach teatralnych w Teatrze „Baj” i „Piwnicy na Wójtowskiej”.

– Rozwijamy wiedzę i umiejętności dzieci poprzez umożliwienie samodzielnego działania, prowadzimy zabawy z wykorzystaniem sprzętu do integracji sensorycznej w specjalnej sali wyposażonej w sprzęt dający możliwość prowadzenia stymulujących zajęć sensorycznych – przekonują przedstawiciele przedszkola nr 183.

W dwupiętrowym przedszkolu dzieci korzystają nie tylko z placu zabaw, ale też z przestrzeni na dachu. Są tam ławeczki, trawa, donice z krzewami i kwiatami. Budynek jest dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami – jest w nim winda i pochylnie. Sale dydaktyczne mają ogrzewanie podłogowe, deszczówka będzie wykorzystywana do podlewania kwiatów, trawników i krzewów.

Duża przestrzeń pozwala na wydzielenie specjalnych stref: do nauki, zabawy i wypoczynku. W budynku znajduje się sala gimnastyczna oraz przestrzeń do zajęć ruchowych na świeżym powietrzu wyposażona m.in. w labirynt, karuzelę czy estakadę wniesioną na wysokość 180 cm.

Ciekawostki

  • Przedszkole nr 183 powstało w 2018 r. To była pierwsza taka inwestycja na Pradze-Północ od ponad 40 lat.
  • Budowa przedszkola kosztowała 7,4 mln zł

Jak dojechać do przedszkola nr 183 przy ul. Wrzesińskiej 10?

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości