niedziela, 23 czerwca, 2024

Przedszkole nr 186

Udostępnij

Przedszkole nr 186
ul. Wołomińska 12/18, 03-755 Warszawa
tel. 22 619 06 05
e-mail: p186@edu.um.warszawa.pl

Filia przedszkola
ul. Siedlecka 12/14, Warszawa
tel. 22 126 00 00

Dyrektorem placówki jest Dominika Kępka.

Przedszkole propaguje aktywny styl życia, najmłodsi wolny czas spędzają aktywnie na świeżym powietrzu. W przedszkolu jest kuchnia, w której przygotowywane są posiłki.

Nauczyciele we współpracy z Radą Rodziców organizują raz w miesiącu zajęcia, podczas których proponują dzieciom kreatywne zabawy z wykorzystaniem atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. W placówce realizowany jest program własny „Sportuś wie, co je”, w ramach którego odbywają się zajęcia kulinarne oraz raz w tygodniu śniadanie w formie szwedzkiego stołu. – Znają poczucie własnej wartości, potrafią okazywać swoje uczucia, radzą sobie w trudnych sytuacjach oraz nabywają wiedzę i umiejętności potrzebne w szkole. Uczymy dziecko szacunku, życzliwości, zrozumienia i akceptacji dla siebie i innych – przekonują przedstawiciele przedszkola nr 186.

W przedszkolu działa dziewięć oddziałów dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat: dwa dla dzieci 3-letnich, dwa dla dzieci 4-letnich, trzy dla 5-latków i dwa dla 6-latków. Przedszkole w codziennej pracy z dziećmi stosuje nowoczesne metody i formy pracy, rozwijające ich aktywność twórczą, zapewniające motywację do podejmowania zadań, które rozwijają wiarę we własne siły i umiejętności.

Ciekawostki

  • Przedszkole nr 186 przy ul. Wołomińskiej zostało zbudowane w 1959 r.

Jak dojechać do przedszkola nr 186 przy ul. Wołomińskiej 12/18?

Jak dojechać do filii przedszkola przy ul. Siedlecka 12/14?

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne