czwartek, 18 lipca, 2024

Przewodniczący rady dzielnicy został odwołany. Przerwa w obradach

Udostępnij

Radni odwołali dziś przewodniczącego i wiceprzewodniczącą rady dzielnicy. Z dalszego pełnienia urzędu zrezygnowała też burmistrz Pragi-Północ.

Ze stanowiskiem przewodniczącego pożegnał się Ireneusz Tondera (radny niezrzeszony). Radni odwołali też wiceprzewodniczącą rady Elżbietę Kowalska-Kobus (Platforma Obywatelska). Stosunek głosów w obu przypadkach wynosił: 13 głosów – za odwołaniem, 9 – przeciw. W klubie PO nie głosowała jedna z radnych, która była nieobecna, jednak jej głos nie zmieniłby sytuacji.

Podczas sesji, już oficjalnie, odwołanie z urzędu burmistrza złożyła Ilona Soja-Kozłowska, które zostało odczytane radnym. Pisaliśmy o tym jako pierwsi.

Prowadzący sesję Robert Kazanecki (Prawo i Sprawiedliwość) zarządził przerwę w obradach.

Zgodnie ze statutem rada dzielnicy musi w ciągu 30 dni podjąć uchwałę w sprawie odwołania burmistrz, zaś w ciągu kolejnych 30, powołać nowy zarząd dzielnicy.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne