czwartek, 20 czerwca, 2024

Praga-Północ bez burmistrza. Ilona Soja-Kozłowska złożyła rezygnację z urzędu

Udostępnij

Ilona Soja-Kozłowska, burmistrz dzielnicy Praga-Północ, złożyła dziś rezygnację ze stanowiska. To oznacza, że Platforma Obywatelska traci władzę na Pradze.

Ilona Soja-Kozłowska była burmistrzem Pragi-Północ od 2018 roku. Wcześniej była burmistrzem Dzielnicy Białołęka. Teraz, zgodnie ze statutem, rada dzielnicy musi podjąć uchwałę w sprawie odwołania burmistrz nie później niż w ciągu miesiąca od dnia złożenia rezygnacji.

W statucie czytamy też, że jeśli w ciągu kolejnych 30 dni rada dzielnicy nie wybierze zarządu, zrobi to prezydent miasta.

Rezygnacja Ilony Soi-Kozłowskiej oznacza, że stanowisko straci też wiceburmistrz Dariusz Kacprzak. Zarząd będzie jednak działał normalnie, dopóki radni nie powołają następców.

Ilona Soja-Kozłowska
Ilona Soja-Kozłowska, burmistrz dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawa

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne