poniedziałek, 27 maja, 2024

Pustki na Różyckim. Miasto ma pomysł jak ożywić legendarny bazar Pragi

Udostępnij

Bazar Różyckiego świeci pustkami. Brakuje kupców, którzy chcieliby w tym miejscu handlować, brakuje też mieszkańców, dla których nowy wygląd bazaru nie ma nic wspólnego ze starym Różyckim. Miasto wpadło jednak pomysł, który ma pobudzić bazar do życia.

Na terenie Bazaru Różyckiego, którego rewitalizacja kosztowała miasto 6 mln zł, w miejscu dawnych drewnianych straganów postawiono kontenery z blachy falistej. Dla mieszkańców skojarzenie jest proste; pawilony kojarzą się z szaletami publicznymi.

Wyprzedaż garażowa na Różyckim

Pomysłem na ożywienie bazaru ma być tzw. wyprzedaż garażowa, którą miasto planuje zorganizować jeszcze w lipcu. W planie, do października 2022 roku, są cztery wydarzenia.

Pomysł powstał w Zarządzie Praskich Terenów Publicznych. Wyprzedaż garażowa to wydarzenie podczas którego można sprzedać, wymienić lub oddać przedmioty np. zabawki, książki czy ubrania.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne