piątek, 14 czerwca, 2024

Radni już planują zimę w mieście

Udostępnij

Podczas ostatniej komisji kultury, sportu i promocji, działającej w ramach Rady Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, radni poprosili o interwencje władz miasta w sprawie zagrożeń czyhających na amatorów zimowego szaleństwa w parku Praskim.

Ten temat poruszaliśmy już w 2017 r. Niebezpieczny krawężnik czyha na saneczkarzy. Problem dotyczy chodnika wzdłuż nasypu mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Zjazd w okresie zimowym jest stromy, oblodzony i niebezpieczny, szczególnie dla najmłodszych. – Wystające, pokruszone elementy krawężnika zagrażają bezpieczeństwu saneczkarzy – alarmowali mieszkańcy. Mimo niebezpieczeństwa za każdym razem gdy spadnie śnieg praski stok przyciąga amatorów zimowego szaleństwa.

– Trudno zabronić takiej zabawy, bo będzie to martwy zakaz. Należy więc zrobić wszystko, aby poprawić bezpieczeństwo – mówi Kamil Ciepieńko, przewodniczący komisji. Radni poprosili władze o ucywilizowanie zjazdu.

Górka w ogrodzie przy Namysłowskiej

Dodatkowo członkowie komisji, na wniosek przewodniczącego Ciepieńko, zwrócili też uwagę na bardzo zły stan techniczny wzniesienia, czyli górki w ogrodzie jordanowski przy ul. Namysłowskiej. To jedną z największych zimowych atrakcji najmłodszych mieszkańców osiedla Praga II. W tym roku część wzniesienia osunęła się i górka została wyłączona z użytkowania. Dzięki szybkiej reakcji dyrektor ogrodu, Elżbiety Sobieckiej, problem udało się na pewien czas zażegnać. To jednak sygnał dla władz dzielnicy, jak bardzo potrzebny jest remont wzniesienia. Wiceburmistrz Dariusz Kacprzak zadeklarował, że dzielnica zajmie się problemem.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne