poniedziałek, 20 maja, 2024

Remont na Bródnie, utrudnienia dla mieszkańców Pragi. Zmiany w kursowaniu tramwajów

Udostępnij

W poniedziałek zaczyna się remont torowiska na ulicy św. Odrowąża na Bródnie. To oznacza problemy dla pasażerów komunikacji miejskiej. Tramwaje linii 1, 3, 4 oraz 25 będą kursowały na trasie skróconej do ronda Żaba. Utrudnienia mogą potrwać nawet trzy miesiące.

Tramwaje Warszawskie rozpoczynają remont torowiska na ulicy św. Jacka Odrowąża. Od poniedziałku, 8 kwietnia, tramwaje linii 1, 3, 4 oraz 25 będą kursowały na trasie skróconej do ronda Żaba. Wydłużona zostanie trasa autobusów linii 234 do stacji metra Bródno, a na odcinku Rondo Żaba – Metro Bródno uruchomiona będzie linia zastępcza Z-1.

Tramwaje linii 1, 3 i 4, po tym jak dojadą na ronda Żaba, zamienią się numerami i będą jechały dalej po trasie innej linii, np. „jedynka” jadąca z pl. Narutowicza od ronda Żaba jako trójka pojedzie jej trasą na Gocławek. Tramwaje linii 25 dojadą tylko do ronda Żaba.

Tramwaje linii 1 będą jeździły mostem Gdańskim, ulicą Starzyńskiego do ronda Żaba i dalej jako linia 4 w kierunku pętli Wyścigi, a kursy skrócone z placu Narutowicza do ronda Żaba i dalej, już jako linia 3 w kierunku Gocławka.

W drugą stronę tramwaje linii 3 z Gocławka dojadą do ronda Żaba i dalej jako linia 1 pojadą na plac Narutowicza, a „czwórka” z Wyścigów na rondzie Żaba zamieni się w jedynkę i pojedzie na Banacha.

Z kolei linia 25 z pętli Banacha pojedzie Grójecką, 11 Listopada do ronda Żaba (przystankiem dla wsiadających w kierunku Banacha będzie Bródnowska 01 na ulicy 11 Listopada).

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne