poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Repertuar Domu Kultury Praga w styczniu. Dźwiękoterapia, teatr dla dzieci i szkoła designu

Udostępnij

Przed nami kulturalny styczeń w Domu Kultury Praga. Sprawdźcie, co w najbliższych dniach wydarzy się w pałacyku Konopackiego i w budynku przy ul. Dąbrowszczaków.

9.01, 16.1, 23.01, 30.01 godz. 11:00

Kurs brydża sportowego
(poziom średniozaawansowany, wstęp wolny)

12.01, godz. 18:00–20:00

„The Potato Library” z Fundacją „Ziemniaki i”
(otwarcie mini biblioteki, wstęp wolny)

Serdecznie zapraszamy na otwarcie mini biblioteki, która w formie tymczasowej instalacji zagości w przestrzeni galerii Pałacyku. Docelowo, stale powiększana o nowe pozycje, znajdzie się w Przestrzeni Uważności i będzie służyć mieszkańcom i mieszkankom.

„Ziemniaki i” to fundacja non-profit, której cele skupiają się wokół badania nieprzemijającej natury mitu i folkloru, ich znaczenia i obecności w kontekście współczesnego życia, technologii cyfrowych oraz działań kreatywnych. Wątki te eksplorują poprzez spotkania interdyscyplinarne, wystawy, dyskusje, storytelling, warsztaty, rytuały i wszelkie inne formy współdzielenia idei.

14.01 godz.12:00-13:00

„Kiedy pada śnieg” Sceny Elffów
Dziecięca Scena Teatralna

Bilety po 20 zł (dorosły), 10 zł (dziecko) na biletyna.pl
Interaktywny, muzyczny spektakl lalkowy dla dzieci.

Lubicie zimę? Lubicie lepić bałwanka? Lubicie przygody? Tak? Zapraszamy do wspólnej zabawy. Wyruszymy w nieprzewidywalną i niezapomnianą podróż przez zimowe krajobrazy.

Już dziś przygotujcie swoje czapki, szaliki i rękawiczki – niezbędne do zimowych zabaw. W atmosferze radości, wspólnych śpiewów i pląsów poznamy sekrety zimy i pomożemy bałwankowi znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytanie: „Czym jest słońce i gdzie można je odnaleźć?”.

Reżyseria, scenografia, lalki: Ania Polarusz
Występują: Weronika Juszczyk, Alicja Pietruszka
Muzyka: Łukasz Borowiecki
Spektakl dla dzieci w wieku 3+
Czas trwania: 45 min.

14.01, godz. 16:30-18:00

„Koncert zimowy” zespołu Notabene

Bilety po 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy) na biletyna.pl
W programie koncertu usłyszą państwo kolędy i pastorałki w ciekawych aranżacjach muzycznych Andrzeja Borzyma.

NotaBene to 14-osobowa grupa wokalna, śpiewająca a capella. Utworzony przez grono muzykujących przyjaciół zespół powstał w 2005 roku na okoliczność jednego koncertu, a od roku 2008 działa regularnie pod kierownictwem artystycznym chórmistrza i aranżera Andrzeja Borzyma. Grupę tworzą młodzi, twórczy ludzie, których połączyła radość wspólnego śpiewania. Swoimi występami udowadniają, że głos ludzki to najwspanialszy instrument, z którego można wydobyć zaskakująco szeroką paletę barw.

zespol muzyczny
„Koncert zimowy” zespołu Notabene w Domu Kultury Praga. Fot. Mat. prasowe.

21.01, godz. 11:00–12:00

Dźwiękoterapia / Звукотерапія
dla dzieci z opiekunami / длядітей з вихователями
Bilety po 30 na biletyna.pl

Tym razem zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 14 lat lub dzieci z opiekunami do wspólnej relaksującej podróży dźwiękowej. Podczas zajęć prowadzący grają na różnych harmonizujących instrumentach muzycznych, a dzieci relaksują się, wyciszają, a także poznają nowe dźwięki i ciekawe instrumenty muzyczne, zaczynają pracować z uwagą, czują i poznają siebie.

Prowadzenie: Alona Kayuczko i zespół. Alona to joginka z Czernihowa, prowadząca kręgi kobiece, extatic dance, zajęcia z jogi.

Zajęcie z dźwiękoterapii w Domu Kultury Praga. Fot. Mat. Prasowe

22.01, godz. 17:00–19:00

Dźwiękoterapia / Звукотерапія
bilety po 30 zł na biletyna.pl

Zapraszamy do wspólnej relaksującej podróży dźwiękowej, czyli terapii dźwiękiem. Wasze pozytywne opinie inspirują nas do dalszego działania!

Dźwiękoterapia to uzdrawianie naszego ciała przez wibracje dźwięku, uwolnienie napięć umysłowych oraz cielesnych, rozluźnienie i zanurzenie w głąb siebie. Używając takich instrumentów jak: misy tybetańskie, strumok, dzwonki Koszi, Divya oraz głos poprowadzimy Was do stanu harmonii, relaksu i wewnętrznego spokoju.

Prowadzenie: Alona Kayuczko i zespół.

27.01, godz. 17:30–19:00

Dźwiękoterapia
bilety po 30 zł na biletyna.pl

Celem łagodnych zajęć relaksacyjnych z dźwiękiem mis, dzwonów i gongów jest stworzenie bezpiecznej atmosfery pracy ze świadomością ciała, oddechu, emocji oraz budowanie otwartości i empatii. Zajęcia pozwolą uczestnikom odnowić kontakt ze swoim ciałem, przywrócić poczucie wewnętrznej harmonii, spójności i zrozumienia swoich emocji, uwolnienia od napięć. Podczas zajęć instruktor będzie stosować łagodne formy pracy z oddechem i relaksacją dopasowane do indywidualnych możliwości uczestników oraz zachęci do rozmów o emocjach wywołanych przez doświadczenie dźwięku.

Prowadzenie: Asia Romaniuk

31.01 godz.19:00-20:00

„Little Dance”
premiera krótkiego filmu tańca i spotkanie autorskie
wstęp wolny

„Little Dance” to krótki film tańca oscylujący wokół zagadnienia konstrukcji wizerunków kobiecych w sztuce tańca, eksplorujący pojęcia kolektywności, indywidualizmu i siostrzeństwa. Film trwa około 6 minut. Podczas premierowej projekcji towarzyszyć będzie krótka prelekcja dotycząca wizerunków kobiecych w sztuce tańca oraz spotkanie autorskie z twórczynią i wykonawczyniami.

Choreografia i reżyseria: Ola Komarnicka
Realizacja: Bartek Woszczyński
Muzyka: HienrichIgnaz Franz von Biber, wykonanie utworu: Andrew Manze
Kreacja i wykonanie: Julia Buczyńska, Julia Dąbrowska, Julia Witczak, Nikola Zientarska

Bezpłatne zajęcie w Domu Kultury Praga

Szkoła Designu dla dzieci i młodzieży z Halyną Dudar

Zapraszamy na kurs projektowania z artystką i projektantką Halyną Dudar. Zaprojektujecie własny dom lub kolekcję ubrań, poznacie trendy we współczesnym projektowaniu przy użyciu ogólnodostępnego programu Canva. W trakcie kursu będziemy pracować także nad własnym portfolio. Na zakończenie każdy będzie mógł zaprezentować swój autorski projekt, na który złożą się prace stworzone podczas każdego bloku tematycznego. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież ukraińską. Zapewniamy tłumaczenie na język polski. Zajęcia odbywają się bezpłatnie.

Więcej informacji o terminach i zapisy na promoukr@dkpraga.pl

Joga dla dorosłych i seniorów (każdy wtorek i piątek o 10:00) – liczba miejsc ograniczona. Zaczynamy 10 stycznia.

Grupa brydżowa „Bez atu” – spotykamy się w każdy wtorek, środę i piątek od godz. 15:00. Zapraszamy do wspólnej gry.

Zapraszamy na zajęcia stałe (m.in.): Balet, Connected Dance, MasterKids – zajęcia sensoplastyczne, Minecraft po angielsku, Lego Construction, Rysunek, Taniec fitness, Zumba Gold.

Liczba miejsc na wydarzenia darmowe i z zapisami ograniczona. Program może ulec zmianie.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne