piątek, 24 maja, 2024

Rośnie zatrudnienie w stołecznym ratuszu. Jak jest na Pradze-Północ?

Udostępnij

W czasie gdy prezydentem Warszawy jest Rafał Trzaskowski liczba urzędników w ratuszu przekroczyła już 9 tysięcy osób. Postanowiliśmy sprawdzić, ilu pracowników liczy sobie urząd dzielnicy na Pradze-Północ.

Z informacji do których dotarł „Super Express” wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat, za kadencji prezydenta Trzaskowskiego, administracja w dzielnicach skurczyła się, a rozrosła się o ponad 400 osób w miejskich biurach. Na dzień 1 lipca 2022 roku w urzędzie miasta i 18 dzielnicach było zatrudnionych 9080. Zgodnie z planem finansowym na 2022 rok administracja publiczna w Warszawie będzie kosztowała podatników aż 1,5 mld zł.

Ilu urzędników pracuje na Pradze?

W urzędzie dzielnicy na Pradze-Północ stan zatrudnienia w 2018 r. wynosił 220 etaty. Na dzień 1 lipca 2022 jest to 209 pracowników. To oznacza, że w urzędzie przy ul. Kłopotowskiego ubyło 11 osób.

Najwięcej urzędników ubyło na Ursynowie (34 etaty mniej niż trzy lata temu) i na Mokotowie (22 etaty). Tylko w dwóch urzędach w Warszawie przybyło pracowników, w Wawrze (7 nowych etatów) i w Wesołej (6 etatów).

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne