poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Ślizgawka, akademia magii i rodzinny teatr. Koneser dla dzieci i młodzieży

Udostępnij

Przed nami ostatni tydzień zimowych ferii. Sprawdziliśmy, co dla dzieci i młodzieży przygotowało Centrum Praskie Koneser.

Przez całe ferie, a także po nich, do dyspozycji mieszkańców jest „Praska Ślizgawka”. Lodowisko o powierzchni niemal 400 mkw. znajduje się na ogólnodostępnym pl. Konesera.  Wieczorami jest rozświetlane przez kolorowe lampiony-gwiazdki, które zapewniają niepowtarzalny klimat i doznania.

Lodowisko dostępne jest od rana do późnego wieczora przez siedem dni w tygodniu. Więcej informacji na temat godzin otwarcia i cen biletów znajdziecie tutaj Praska ślizgawka na pl. Konesera. Godziny otwarcia i ceny biletów.

Sprawdźcie też bezpłatne sportowe i kulturalne atrakcje, które przygotowała dzielnica Praga-Północ: Zima w mieście bezpłatna dla dzieci i młodzieży. Wystarczy szkolna legitymacja

Akademia magii na Pradze

Szczególnym miejscem na mapie Centrum Praskiego Koneser w czasie ferii zimowych jest Magic Mind Museum. Muzeum iluzji w dniach 8-10 lutego przygotowało warsztaty tej tajemnej sztuki. Warsztaty pod nazwą Akademia Magii to cykl spotkań, podczas których uczestnicy nie tylko poznają sekrety efektów magicznych, ale przede wszystkim dowiedzą się jak krok po kroku je prezentować. Spotkania w ramach akademii przeplatają naukę o magii z wyśmienitą zabawą – w trakcie zajęć uczestnicy nauczą się czarować i zachwycać swoich odbiorców, dowiedzą się jak tworzyć sztukę z prostych rekwizytów, a także poznają historię iluzji i ich najwybitniejszych przedstawicieli oraz zdobędą wiedzę, która pomoże przełamać tremę i profesjonalnie prezentować się na scenie. Zajęcia odbywają się w grupach pod okiem profesjonalnego iluzjonisty. Koszt pojedynczych zajęć to 75 zł, pakiet (3 dni), kosztuje 200 zł.

Rodzinny teatr i zaczarowana scena

Na mieszkańców w każdą sobotę lutego czeka RodzinnyPraska eatr Iluzji, czyli interaktywne show dla całej rodziny. Uczestnicy wydarzenia zostają wprowadzeni w świat magii, w którym iluzjonista prowadzi ich zaczarowanymi ścieżkami. Pokaz jest okraszony humorem i wielką porcją czarów, w trakcie którego widzowie zobaczą m.in. sztuczki z linami, magicznymi książkami oraz znikającymi przedmiotami.

W każdą niedzielę na najmłodszych czeka też Zaczarowana Scena, czyli spektakle dla dzieci. – To familijne show wypełnione gagami i żartami wywołującymi niekontrolowane ataki śmiechu – czytamy w informacji prasowej. Podczas występu publika bierze czynny udział pomagając magikowi czarować i wypowiadać zaklęcia.

Ceny biletów znajdziemy tutaj https://www.magicmindmuseum.pl/wydarzenia/

Do końca lutego, w Koneserze, będzie też można oglądać wystawę The NBA Exhibition, która w interaktywny sposób przybliża historię najlepszej ligi koszykówki na świecie. Podczas zwiedzania można nie tylko zdobyć wyjątkową wiedzę, ale także samemu sprawdzić swoje sportowe umiejętności.

Wystawa The NBA Exhibition. Fot. Materiały prasowe

Nie lada gratką, zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych, będzie również „Prze-Twórczy Pasaż”. W weekend 12-13 lutego w Pasażu Konesera odbędą się bezpłatne warsztaty, podczas których wszyscy chętni dowiedzą się, jak nadać nowe życie starym ubraniom czy wykonać własną biżuterię.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne