poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Strzelecka jak tor wyścigowy. Mieszkańcy proszą o progi i monitoring

Udostępnij

Ulica Strzelecka jest jak tor wyścigowy – alarmują mieszkańcy. Ryk silników w nocy i nadmierna prędkość uprzykrzają im życie. Mieszkańcy przygotowali petycję do władz dzielnicy.

Petycję podpisało już ponad 200 osób, ale jej autorzy wciąż zbierają podpisy. – Petycja jest zaadresowana do burmistrza Pragi-Północ, Gabrieli Szustek, liczymy na pomoc w tej sprawie – mówi Aneta Markiewicz, która reprezentuje mieszkańców.

Działania mieszkańców wspiera też radny Pragi, Kamil Ciepieńko, który przygotował w tej sprawie interpelację do zarządu dzielnicy. – Ulica Strzelecka jest drogą gminną co oznacza, że leży w gestii władz dzielnicy – tłumaczy radny.

Treść petycji mieszkańców ulicy Strzeleckiej

Kierowcy rozpędzonych motocykli i samochodów notorycznie zakłócają ciszę nocną rykiem silników, a wielokrotnie przekraczając prędkość na ulicach naszej dzielnicy stanowią również zagrożenie dla mieszkańców i mieszkanek dzielnicy.

Mając powyższe na uwadze domagamy się montażu progów zwalniających i monitoringu na ulicy Strzeleckiej. Tak, by utrudnić lub uniemożliwić nieprzepisową „wyścigową” jazdę i ułatwić policji identyfikację osób kierujących motocyklami i samochodami, które w tak karygodny sposób zakłócają spokój i bezpieczeństwo nas wszystkich.

Gdzie można podpisać petycje?

Petycja znajduje się w sklepie Tutti Frutti przy ul. Strzeleckiej 21/25.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne