czwartek, 23 maja, 2024

Szpital Praski zmieni nazwę. Obecna wprowadza mieszkańców w błąd

Udostępnij

To już postanowione. Od wakacji Szpital Praski zmieni swoją nazwę. Rada Warszawy na wniosek prezydenta miasta uznała, że obecnie nazwa placówki wprowadza mieszkańców w błąd. Nowa nazwa ma brzmieć Szpital Warszawski.

Stołeczni radni doszli do wniosku, że szpital, którym zarządza Warszawa powinien być zwany jako warszawski, a nie praski. – To szpital wszystkich mieszkańców stolicy! Teraz wygląda na to, że jest tylko dla mieszkańców Pragi – mówi jeden z radnych, który nie chce podać swojego nazwiska. Jak tłumaczy wie, że może narazić się prażanom. – Lubię przyjeżdżać na prawy brzeg Wisły, i nadal bym chciał – dodaje cichym głosem.

Dyrekcja szpitala nabrały wody w usta, ale udało nam się dotrzeć do jednej z położnych, która mieszka przy ul. Targowej. – Wszyscy tu słyszeliśmy o planach ratusza i nie ma na to naszej zgody, zawiązaliśmy już grupę oporu. Na razie zbieramy ludzi i lajki na Facebooku. Nie oddamy nazwy – przekonuje.

szpital praski
Szpital Praski na Pradze-Północ. Wejście główne. Fot. KC/Przegladpraski.pl

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, która ma być niebawem ujawniona, wielu mieszkańców lewego brzegu Wisły nie wie, że Szpital Praski jest również dla nich. Nazwa placówki tak bardzo wprowadza mieszkańców w błąd, że władze postanowiły to zmienić.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne