sobota, 13 kwietnia, 2024

Tężnia na Hallera jest gotowa na rozpoczęcie sezonu. Pierwsze uruchomienie za nami [VIDEO]

Zakończyły się prace konserwatorskie przy tężni solankowej na pl. Hallera. Tężnia jest gotowa na rozpoczęcia nowego sezonu. W tym roku mija pięć lat, od kiedy działa i oczyszcza powietrze na placu. To pierwsza tężnia w Warszawie, położona w samym środku miasta.

Wczoraj pracownicy Zarządu Praskich Terenów Publicznych przeprowadzili konserwacje całego systemu tężni m.in. oczyszczono przewody, które tłoczą solankę i podziemny pojemnik. – Wiadomo już, że niedługo trzeba będzie wymienić gałęzie tarniny, po których spływa solanka – przekazali nam pracownicy ZPTP.

Tężnia, po 5. latach działania, wymaga też większego remontu. – To była pierwsza taka inwestycja, zrealizowana w samym środku miasta – mówi Kamil Ciepieńko, wiceprzewodniczący rady dzielnicy ze stowarzyszenia Kocham Pragę i pomysłodawca praskiej tężni. – Drewniana konstrukcja powinna być przykryta dachem, powinno też pojawić się więcej ławek.

Kiedy rusza tężnia solankowa w Warszawie?

Jak udało nam się ustalić, pracownicy czekają na solankę, która przyjedzie na Pragę prosto z Ciechocinka. Oficjalny start tężni na pl. Hallera odbędzie się 1 kwietnia. W tym samy dniu zacznie też działać fontanna na placu a także tężnia przy ul. Floriańskiej.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51