poniedziałek, 20 maja, 2024

Tężnia na placu Hallera zacznie działać już dziś. Urzędnicy przyspieszyli start

Udostępnij

Tężnia na placu Hallera, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zacznie działać już dziś. Urzędnicy postanowili uruchomić ją wcześniej.

Wczoraj informowaliśmy o zakończeniu prac konserwatorskich na pl. Hallera przy tężni solankowej. Zgodnie z zapowiedziami urzędników oficjalny start tężni zaplanowano na 1 kwietnia, jednak przed chwilą dostaliśmy informację, że tężnia zostanie uruchomiona wcześniej.

– Tężnia będzie pracować przez całą noc, dzięki temu sprawdzimy, czy nie pojawią się żadne problemy w jej działaniu – informują urzędnicy z Zarządu Praskich Terenów Publicznych.

W 2021 roku awarii uległa pompa tłocząca solankę. Podobny problem pojawił się też w 2022 roku. Jak zapewnią urzędnicy ZPTP, tym razem nie powinno wydarzyć się nic złego.

Tężnia przy ul. Floriańskiej już działa.

 

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne