niedziela, 14 kwietnia, 2024

To już 11 próba odwołania przewodniczącego praskiej rady. Radni nie są optymistami

W środę zostaną wznowione obrady przerwanej sesji rady dzielnicy Praga-Północ. Radni podejmą kolejną próbę odwołania przewodniczącego rady. Początek sesji o godz. 19.

Nic nie zapowiada przełomu. Radni, którzy zawiązali nową koalicję w radzie dzielnicy, od wielu miesięcy próbują odwołać ze stanowiska przewodniczącego rady Ireneusza Tonderę (radny niezrzeszony).

Scenariusz odwołania wciąż pozostaje ten sam. Radni składają wniosek o zwołanie sesji i proponują punkty do porządku obrad. To m.in. podjęcie uchwały w sprawie odwołania przewodniczącego Tondery i wiceprzewodniczącej rady, Elżbiety Kowalskiej-Kobus z Platformy Obywatelskiej, oraz powołanie nowego prezydium rady.

Radni proszą o posiedzenie w urzędzie, przewodniczący odsyła ich do internetu

W każdym ze złożonych wniosków jest też informacja, że sesja ma się odbyć w urzędzie, czyli stacjonarnie. Przewodniczący Tondera zwołuje jednak sesję w trybie zdalnym, a następnie zaraz po rozpoczęciu zamyka obrady tłumacząc, że z przyczyn technicznych zaproponowane punkty nie są możliwe do realizacji. Przewodniczący wykorzystuje fakt, że statut dzielnicy nie przewiduje odwołania go ze stanowiska w trybie zdalnym, dlatego nie zwołuje sesji w trybie stacjonarnym. Tłumaczy to zagrożeniem koronawirusem i bezpieczeństwem radnych oraz urzędników.

W środę będzie podobnie i nic nie wskazuje na zmiany w scenariuszu. To będzie 11 próba odwołania Ireneusza Tondery ze stanowiska.

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości