niedziela, 14 lipca, 2024

Ukraińcy dziękują Polakom. W sobotę przy Targowej specjalny koncert

Udostępnij

W sobotę, w Praskim Centrum Aktywności Kocham Pragę, odbędzie się kolejny charytatywny koncert. Tym razem w centrum przy ul. Targowej wystąpią artyści z Ukrainy, którzy chcą w ten sposób podziękować za pomoc okazaną im przez Polaków.

Gdy na Ukrainę spadły pierwsze bomby, a na granicy pojawili się uchodźcy wojenni, Warszawa, w tym także Praga-Północ, ruszyła z pomocą. Pisaliśmy o tym tutaj Pomoc dla Ukrainy.

Jednym z miejsc na Pradze, które aktywnie włączyło się w akcję niesienia pomocy Ukraińcom, jest Praskie Centrum Aktywności Kocham Pragę prowadzone przez członków i radnych stowarzyszenia. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Jacek Wachowicz, wiceprzewodniczący rady dzielnicy i prezes stowarzyszenia Kocham Pragę. Dary mieszkańców Pragi trafiają bezpośrednio m.in. do mieszkańców Lwowa, a także dalej na wschód.

Dary zebrane przez członków stowarzyszenia Kocham Pragę. Na zdjęciu Jacek Wachowicz, prezes stowarzyszenia.

Ukraińcy dziękuję Polakom

W sobotę, 26 marca o godz. 18, w PCA przy ul. Targowej 32 wystąpią Oleh Skorokhod i Tetiana Korchovna. Zagrają i zaśpiewają dla woje autorskie piosenki, folklor oraz covery znanych ukraińskich utworów.

– Łączy nas muzyka i to, że możemy tworzyć razem dla swojego kraju nawet znajdując się za jego granicą – tłumaczą artyści. – Nasz zespół nazywa się Połysk – „Полиск”. To jest gra światła. Rano, w dzień lub wieczorem. Na tle przebudzenia natury i wiosennego kwitnienia przykuwa szczególną uwagę.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne