wtorek, 21 maja, 2024

Uliczny koncert dla walczącej Ukrainy. Zagra Kapela Praska

Udostępnij

Jutro na Pradze-Północ odbędzie się uliczny koncert, podczas którego będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Zagrają m.in. Kapela Praska, duet Teściowa Śpiewa oraz Bert Gra. Koncert rozpocznie się o godz. 17.

W koncercie wezmą udział artyści związani z dzielnicowym konkursem Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic m.in. laureatka nagrody publiczności – Adrianna Bednarska-Hałasa. Wydarzenie odbędzie się przy skrzyżowaniu ul. Targowej i al. Solidarności.

Koncert pełen warszawskiego folkloru ma na celu zbiórkę pieniędzy na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Nasi sąsiedzi od prawie miesiąca walczą w obronie swojego kraju. Potrzebują wszelkiego wsparcia, w tym także tego zupełnie podstawowego, zapewniania dostaw żywności, środków higienicznych czy medycznych. Zebrana podczas charytatywnego koncertu kwota zasili konto Polskiej Akcji Humanitarnej, która od początku napaści Rosji niesie pomoc obywatelom Ukrainy. Pieniądze będzie można wrzucić do specjalnie oznaczonych puszek. Koncert będzie także okazją, aby zdobyć unikatową płytę z pierwszej edycji konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic!

Warszawscy artyści dla Ukrainy grają na Pradze

W wydarzeniu weźmie udział Czesław Jakubik, wokalista i autor tekstów z legendarnej Kapeli Praskiej, która od ponad 30 lat pielęgnuje warszawskie tradycje muzyczne. Publiczność zobaczy również najsłynniejszą teściową w Polsce oraz jej zięcia, czyli duet Teściowa Śpiewa, a także laureatkę nagrody publiczności z ubiegłorocznej edycji konkursu – Adrianna Bednarska-Hałasa. Możemy również liczyć na występ solisty Bert Gra, który zaprezentuje utwór „Zegar tyka”.

Artyści oraz obsługa wydarzenia zrzekli się honorariów za udział w koncercie. Organizatorami wydarzenia są Dzielnica Praga-Północ oraz Warsaw Tribute, akcje wspiera również Galeria Wileńska i Trans-Form.

Zgłoszenia do Nowego Brzmienia Warszawskich Ulic

Artystów biorących udział w jutrzejszym wydarzeniu łączy Warszawa. W ich twórczości często można znaleźć odniesienia do stolicy. Do 25 kwietnia trwają zgłoszenia do drugiej edycji konkursu. Organizatorzy szukają utworów związanych z Warszawą. Szczegóły tutaj Nowe brzmienie warszawskich ulic na Pradze-Północ. II edycja konkursu.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne