wtorek, 21 maja, 2024

Urząd otwarty w sobotę. Można przyjść i się spisać

Udostępnij

Dziś, w urzędzie dzielnicy Praga-Północ, na mieszkańców, którzy z różnych przyczyn nie wzięli jeszcze udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, będą z pomocą czekali urzędnicy. Warto pamiętać, że spis jest obowiązkowy, a odmowa udziału w spisie jest karana grzywną.

Każda osoba, niezależnie od wieku czy obywatelstwa, jest zobowiązana do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisać musimy się do 30 września br. Najprościej zrobić to przez internet, ale można też skorzystać z pomocy urzędników.

Sobota, dzień otwarty w praskim urzędzie

Dla mieszkańców Pragi urzędnicy przygotowali dwa stanowiska komputerowe. – Jedno w oddzielnej sali dla osób, które potrzebują więcej dyskrecji i pomocy naszych pracowników – mówi Karolina Jakobsche, rzecznik prasowy Pragi-Północ. – Jesteśmy także gotowi, by uruchomić dodatkowe stanowiska nr 2, 3 i 4.

W sobotę urząd będzie czynny w godz. 9-13. Spis zajmuje ok. 10-20 min. Warto poświęcić ten czas, bo spis jest obowiązkowy. Odmowa wzięcia udziału skutkuje nałożeniem kary grzywny w wysokości do 5 tys. zł.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne