piątek, 14 czerwca, 2024

Dzielnica na froncie walki ze szkodnikami

Udostępnij

Wypowiadamy zdecydowaną wojnę gryzoniom – zapowiadają władze dzielnicy Praga-Północ. Na froncie walki ze szkodnikami znalazło się aż 36 budynków na siedmiu praskich ulicach. To jednak nie koniec, bo dzielnicowi stratedzy przygotowali plan obrony całej dzielnicy!

Szczury, bo o nich mowa, to problem wszystkich światowych metropolii. – Wypowiadamy zdecydowaną wojnę gryzoniom. Na ten cel zostały przeznaczone konkretne pieniądze, na razie w wysokości 80 tys. zł – mówi Ilona Soja-Kozłowska, burmistrz dzielnicy Praga-Północ. Pierwsze starcie z gryzoniami rozpocznie się już w najbliższych dniach. Specjaliści wejdą jednocześnie do 36 budynków, w których przebywają gryzonie.

Zbrojnym ramieniem urzędu będzie Zakład Gospodarowania Nieruchomościami, który ma przeprowadzić dezynsekcję oraz deratyzację zagrożonych terenów. Program obejmuje zarówno działania doraźne, realizowane na prośbę mieszkańców oraz administratorów budynków, jak i skoordynowane akcje obejmujące większą liczbę należących do miasta nieruchomości.

Mieszkańcy mogą sami zgłaszać miejsca pobytu podejrzanych

W tym tygodniu zlecona zostanie jednoczesna deratyzacyjna 36 kamienic będących w zarządzie ZGN Praga-Północ. Akcja obejmie ulice: Szwedzką, Zachariasza, Siedlecką, Tarchomińską, Kępną, Brzeską oraz Mackiewicza. Po zakończeniu pierwszego etapu deratyzacji ZGN przeprowadzi kolejny. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje nieruchomości do administratorów budynków lub bezpośrednio do urzędników ZGN.

Urzędnicy apelują jednocześnie do wszystkich mieszkańców, by dbać o porządek wokół altan śmietnikowych, nie wyrzucać odpadów, szczególnie jedzenia, poza miejsca do tego przeznaczone oraz regularnie sprzątać w piwnicach.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne