piątek, 14 czerwca, 2024

Uwaga, silny wiatr zagraża życiu. Połamane drzewa i uszkodzone budynki na Pradze-Północ

Udostępnij

Wiatr na Pradze daje się we znaki. Dostajemy wiadomości o połamanych drzewach i zerwanych elementach elewacji budynków. Jeśli możecie, zostańcie dziś w domu.

Straż pożarna odebrała już kilkanaście tysięcy zgłoszeń w całej Polsce. Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa już ponad milion osób nie ma prądu, są też dwie ofiary śmiertelne (województwo wielkopolskie i woj. lubelskie). Porywisty wiatr sieje też spustoszenie na Pradze-Północ, m.in. uszkodził blaszane ogrodzenie przy ul. Grodzieńskiej i powalił kilkunastometrowe drzewo przy ul. Floriańskiej. Dostajemy też informacje o uszkodzonych częściach elewacji budynków na pl. Hallera i przy ul. Harnasie.

Uszkodzone ogrodzenie przy ul. Grodzieńskiej na Pradze-Północ. Fot. Jacek Wachowicz

Na terenie Pragi-Północ i całego Mazowsza obowiązuje teraz ostrzeżenie drugiego stopnia. Należy zabezpieczyć okna i drzwi, a z balkonów i parapetów usunąć przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr. W razie zagrożenia należy wezwać pomoc: numer alarmowy 112.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne