sobota, 13 kwietnia, 2024

Warszawa chwali się Pragą w Europie. Miasto bierze udział w Expo Real

Warszawa postanowiła przekonać inwestorów z całego świata, że ma największy potencjał gospodarczy w Europie. Podczas targów nieruchomości w Monachium władze miasta przedstawiły oferty inwestycyjne, wśród których nie mogło zabraknąć Pragi-Północ.

Od dziś do czwartku Warszawa prezentuje swoją ofertę na najbardziej prestiżowych targach nieruchomości w Europie – EXPO REAL 2022 w Monachium. W imprezie uczestniczą miasta, regiony, firmy, inwestorzy, deweloperzy oraz media branżowe z całego świata.

– Warszawa, aby utrzymać miano lidera regionu musi dbać o rozwój i szybko dostosowywać się do zmieniającej się rzeczywistości. Koronawirus i wojna w Ukrainie niebywale zmieniły perspektywy dla europejskiej i światowej gospodarki, której jesteśmy częścią – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, który przewodniczy miejskiej delegacji na targach. – Dzięki udziałowi w targach EXPO REAL 2022 stolica może pokazać, że jest miastem bezpiecznym i promować swoją otwartość, czyli podejście zorientowane na człowieka, zrównoważony rozwój i wysoką jakość życia. To są wartości, które sprawiają, że potrafimy stawiać czoła globalnym wyzwaniom i jesteśmy atrakcyjni dla inwestorów i talentów z całego świata.

Praga na EXPO REAL w Monachium

Tegoroczna oferta miasta na targach EXPO REAL to 5 działek inwestycyjnych, m.in. przy ul. Słowackiego i ul. Krzemienieckiej na Bielanach, przy ul. Burakowskiej i ul. Grzybowskiej na Woli, a także przy ul. Sprzecznej na Pradze-Północ.

Przy ul. Sprzecznej 4 znajduje się budynek mieszkalny, wybudowany w 2017 r. z prefabrykatów, czyli dawnej „wielkiej płyty”. – Oczywiście nie ma zbyt wiele wspólnego z okresem PRL-u, jest jednak dowodem potencjału, który wciąż tkwi w tym systemie budowania – przekonują eksperci. W sąsiedztwie budynku jest też stacja paliw oraz praska jednostka straży pożarnej.

na zdjęciu ulica
Ulica Sprzeczna na Pradze-Północ. Po lewej stronie komenda straży pożarnej. Fot. KC/Przegladpraski.pl

Stoisko Warszawy na targach zajmuje powierzchnię 111 m2. Do jego zabudowy projektanci wykorzystali drewniane i betonowe elementy, dopełniając je roślinnością. W wystroju stoiska widoczne są nawiązania do szklanych elewacji stołecznych biurowców. Przy projektowaniu oświetlenia jego twórcy inspirowali się oświetleniem stacji warszawskiego metra. Całość dopełnia neon przedstawiający symbol stolicy – syrenkę – oraz napis „Warszawa”, których kształt przywodzi na myśl neony z drugiej połowy ubiegłego wieku. Miejsce spotkań na stoisku zdobić będzie panorama Warszawy autorstwa Tytusa Brzozowskiego, znanego na Pradze z muralu przy ul. Kijowskiej. Ogromne malowidło zostało przygotowane z okazji jubileuszu 65-lecia Totalizatora Sportowego.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51