piątek, 14 czerwca, 2024

Warszawa otwiera masowe punkty szczepień. Jeden będzie na Pradze-Północ

Udostępnij

Stolica uruchomi specjalny program „Warszawa szczepi”. W ramach programu powstanie 13 miejskich punktów szczepień masowych. Jeden z punktów powstanie na Pradze-Północ.

Program ma ruszyć 19 kwietnia. Po osiągnięciu pełnej operacyjności miejskich punktów Warszawa będzie szczepić ponad 80 tys. mieszkańców tygodniowo. Największy punkt szczepień masowych powstanie na stadionie warszawskiej Legii.

Warszawa uruchomiła dotychczas blisko 60 punktów szczepień w miejskich placówkach i przychodniach. – To niewątpliwy sukces miasta, bo żaden samorząd w Polsce nie przygotował tylu punktów szczepień – przekonują władze miasta.

Punkt szczepień masowych na Pradze-Północ

Miasto uruchomi również specjalny adres: warszawaszczepi.pl, pod którym mieszkańcy będą mogli rejestrować się na szczepienia w punktach szczepień masowych zorganizowanych przez miasto. Co ważne, każdy może wybrać dowolny punkt, niezależnie od tego, gdzie mieszka. – W ramach programu uruchomimy 13 punktów szczepień masowych. Będą one działały na terenie warszawskich dzielnic: Białołęki, Targówka, Woli, Żoliborza, Ursynowa, Mokotowa, Wilanowa, Wawra, Śródmieścia i Pragi-Północ oraz na trzech stacjach metra – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Na Pradze-Północ miejski punkt szczepień masowych zostanie zorganizowany na stacji metra Dworzec Wileński.

 

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne