piątek, 14 czerwca, 2024

Warszawa w kwiatach. Dwa miejsca dla Pragi

Udostępnij

Dwa pierwsze miejsca w konkursie „Warszawa w kwiatach i zieleni” przypadły Pradze-Północ. Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy otrzymali mieszkańcy ulic Szymanowskiego i Konopackiej.

Przy ul. Szymanowskiego 5: Halina i Stefan Załuscy, zaś przy ul. Konopackiej 12: Henryka Zglejszewska – to laureaci pierwszego i drugiego miejsca konkursu w kategorii Człowiek: za „spojrzenie na roślinność, którą można uprawiać na zwykłym balkonie, parapecie okna czy w przydomowym”. Miejsce trzecie w tej kategorii przypadło mieszkańcom ul. Nowolipie 17.

Dodatkowym praskim akcentem konkursu był występ Kapeli Praskiej podczas uroczystości wręczenia nagród. Muzycy zagrali piosenkę „Warszawa w kwiatach”.

Warto też odnotować, że nagrodę specjalną im. Stefana Starzyńskiego otrzymał PGR „Bródno” sp. z o.o., przy ul. św. Wincentego 92.

Zdjęcia nagrodzonych obiektów, wykonane przez Maksa Zielińskiego, można oglądać do końca września na ogrodzeniu Ogrodu Botanicznego przy Alejach Ujazdowskich 4.

warszawa-w-kwiatach-szymanowskiego-balkon

Zdjęcia: www.facebook.com/warszawawkwiatach

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne