niedziela, 14 kwietnia, 2024

Wielki handel i historia na Bazarze Różyckiego. W niedziele kolejna garażówka

Wielki handel i historia na Bazarze Różyckiego. W niedziele kolejna garażówka
To już trzecia wyprzedaż garażowa na Bazarze Różyckiego w tym roku. Do niedzielnego handlu zgłosiło się ponad 100 wystawców, ale wciąż są jeszcze wolne miejsca. Nowością będzie specjalny punkt zorganizowany przez Muzeum Warszawskiej Pragi.

Na poprzednich garażówkach historyczny bazar tętnił życiem. Stoiska odwiedzało wielu kupujących. Wstęp – zarówno dla klientów jak i wystawców – jest bezpłatny. Sprzedający muszą się jednak wcześniej zarejestrować na stronie internetowej.

W przedsięwzięcie zaangażowało się Muzeum Warszawskiej Pragi. W budce nr 9 w godzinach 11.00-15.30 można będzie dosłownie przenieść się w czasie. Muzeum zaprezentuje słuchowisko „Bazar Różyckiego. Tam było wszystko” złożone ze wspomnień zebranych w muzealnym Archiwum Historii Mówionej. Najmłodsi będą mogli pod okiem animatorów zaprojektować i wykleić techniką kolażową własny bazarowy stragan – z czym dusza zapragnie!

W trakcie imprezy wystawiać się będzie także Dom Kultury Praga przedstawiając swoją ofertę. Nie zabraknie też czegoś dla ciała – będzie gastronomia w postaci kanapek na ciepło, grilla, ciepłych napojów.

– A o godz. 16.00 na dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi lub do sali konferencyjnej Muzeum (w zależności od pogody) zaprasza Chór Otwarty. Będzie to świetna okazja do wspólnego śpiewania, podzielenia się głosem i energią z innymi ludźmi – zachęcają organizatorzy.

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości