poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Wiosenne kwiaty trafią do mieszkańców. Miasto zmienia kwiatowe dekoracje na pętlach

Udostępnij

Na pętlach autobusowych i tramwajowych miejscy ogrodnicy zmieniają kwiatowe dekoracje. Wiosenne kwiaty trafią do mieszkańców. Akcja zaczyna się jutro o godz. 7 rano w całej Warszawie. Sprawdziliśmy, na których pętlach na prawym brzegu Wisły, będzie można otrzymać rośliny.

Zarząd Oczyszczania Miasta zaprasza chętnych do adopcji kwiatów z pętli autobusowych i tramwajowych. Jutro, 31 maja (środa) od godz. 7 do zabrania będzie tysiące roślin. – Zmieniamy kwiatowe dekoracje na pętlach i chcemy oddać wiosenne bratki i niezapominajki. Dajcie im drugie życie na balkonach i w ogródkach – mówią przedstawiciele ZOM.

Osoby chętne do przejęcia kwiatów powinny mieć własne pojemniki do transportu roślin. Bratki i niezapominajki będzie można wziąć bezpośrednio z piętrowych kwietników.

Co zrobić z przygarniętymi bratkami i niezapominajkami?

  • posadź kwiaty w ziemi ogrodowej,
  • podlewaj – najlepiej rano na podstawkę doniczki albo do ziemi – nie bezpośrednio na kwiaty,
  • usuwaj przekwitające kwiaty i zeschnięte listki
Domowe sadzenie aksamitek

Akcja Zarządu Oczyszczania Miasta prowadzona będzie na pętlach: Wilanów, Szczęśliwice, P+R Al. Krakowska i Nowe Bemowo. Na prawym brzegu Wisły akcja odbędzie się na pętlach Bródno-Podgrodzie, Żerań FSO i Rondo Wiatraczna.

Następna taka akcja odbędzie się na jesieni. Wtedy do mieszkańców trafią pelargonie, które w czasie lata rozkwitały w kwietnikach na pętlach autobusowych i tramwajowych.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne