środa, 17 kwietnia, 2024

Wybierz najlepszą księgarnie w Warszawie. Antykwariat z Pragi w finale konkursu

Zaczęło się głosowanie w konkursie Ulubiona Księgarnia Warszawy. Do finału dostało się 26 niezależnych księgarń. Wśród nich jest antykwariat z Pragi.

W konkursie mieszkańcy mogą głosować na miejsca, które wyróżniają się klimatyczną atmosferą i najlepiej zachęcają do czytania. Głosowanie potrwa do 26 listopada za pośrednictwem specjalnego formularza. Tak, jak w poprzednich latach głosujący mogą też podzielić się opinią na temat ulubionej księgarni. Najlepsze recenzje będą nagrodzone książkami.

– Nagroda „Ulubiona Księgarnia Warszawy” w ciągu trzech lat istnienia zyskała ogromną sympatię mieszkańców i na stałe wpisała się w kalendarz miejskich projektów kulturalnych. W tej edycji pojawiło się sporo nowości. Zależało nam, aby wyrównać szanse mniejszych i większych podmiotów, które mają odmienny profil działalności i trudno je porównywać. Każdy z nas może zagłosować nawet na cztery miejsca w różnych kategoriach! A zatem pamiętajcie o swoich ulubionych księgarniach i pomóżcie im zdobyć nagrodę – mówi wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Antykwariat z Pragi w finale konkursu

Księgarnie były nominowane w czterech kategoriach:

  • kluboksięgarnia,
  • księgarnia ogólnoasortymentowa,
  • księgarnia specjalistyczna
  • antykwariat.

W tej ostatniej kategorii znalazła się też księgarnia z Pragi. To Antykwariat Zakładka przy ul. Inżynierskiej 1.

Tytuł „Ulubionej Księgarni Warszawy 2023” trafi do księgarń z najwyższą liczbą głosów w poszczególnych kategoriach, a także do jednego z nominowanych miejsc, któremu jury przyzna nagrodę specjalną. Zwycięstwo w konkursie gwarantuje również wymierne wsparcie finansowe – po 15 tysięcy złotych dla każdego nagrodzonego miejsca.

Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody „Ulubiona Księgarnia Warszawy” jest miasto stołeczne Warszawa. Partnerzy konkursu to: Polska Izba Książki, Biblioteka Analiz oraz Stowarzyszenie Księgarzy Polskich Okręg w Warszawie.

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości